IMC Group, Holding care activeaza cu success pe piata Republicii Moldova in domeniile Retail (reteaua proprie de magazine IMC Market), B2B, prestării Serviciilor de Consultanţă, Comert si Distributie internationala, Constructii si altele, anunta concurs pentru pozitia vacanta:

Șef Departament Marketing

RESPONSABILITATI:
- Dezvolta Brandul IMC Grup in general, precum si a diverselor Branduri parte componenta a Holdingului in particular, inclusiv Retail (Supermarkete, Centre Comecriale, Shop-uri din segmentele B si C), B2B, Imobiliare, Consulting, proiectele cheie colaterale de business viabile pentru grup, prin punerea in aplicare a diferitor tactici de promovare si recunoastere, cu un focus deosebit pe calitate, service si fidelizare
- Dezvlota potentialul de Marketing pe toate canalele de comunicare pentru Proiectele de afacere internationale (B2B si Distributie), din alte tari cu prezenta Holingului
- Concepe si pune in aplicare strategii de comunicare si promovare a produselor si serviciilor in toate ariile de afacere ale Holdingului
- Elaboreaza planul si bugetul de actiuni de Marketing pentru toate sferele de afacere ale Holdingului, inclusiv in reteaua de supermaketuri IMC Market
- Comunica cu Departamentul Comert/ Managerii de categorie/ produs, in vederea identifiarii produselor pasibile promovarii si edificarii tacticilor corespunzatoare pentru promotie
- Elaboreaza si implementeaza campanii de promotie pe segmentele Retail si B2B, cu predilectie pe anumite categorii de produs sau grupe de produs
- Asigura crearea si comunicarea impulsului la vanzare a Produselor “Erou”, Produselor la promotie
- Elaboreaza brosuri si materiale promotionale, menite sa asigure vizualul si impulsul la vanzare
- Concepe diferite scheme de bonusare, reduceri, vanzari cross prentru Clientii din retail
- Asigura comunicarea pe diferite platforme online a promotiile desfasurate, atingand target-urile de recunoastere, difuzare si conversie
- Dezvolta linia de Trade Marketing si standardele de mercantizare, aranjare pe rafturi in retail

PROFIL CANDIDAT:
- Studii superioare în domeniul marketingului sau managementului;
- Cunoașterea foarte buna a pachetului MS Office. Un avantaj ar constitui produsele Adobe Photoshop, Corel Draw, Adobe Ilustrator;
- Experienţă de lucru în marketing minim de 3 ani;
- Posedarea capacitații de planificare (capacitatea de a-si organiza si coordona activitatea, de a pune priorităţi, utilizînd şi repartizînd adecvat resursele necesare).
- Abilităţi de lucru conform deadline-urilor şi strategiei stabilite la companie
- Creativitate, comunicabilitate, orientare spre rezultatul final.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa electronică:
cadre@imc.md   sau imc.cadre@gmail.com  , indicînd poziţia pentru care aplică.

Doar persoanele ce vor corespunde cerinţelor vor fi contactate.

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

SBC-HR • Сегодня, Кишинев

Отправить CV
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть