Compania SGS (Moldova) S.A., Lider Mondial și Inovator în domeniul inspecției, expertizei, testării și certificării, anunță concurs pentru suplinirea postului vacant:

Șef de Departament (Business Manager Agriculture, Food and Life)

Cerințe față de candidat:
• Studii superioare în relaţii economice internaţionale, agricultură, produselor agroalimentare / industriale / domeniile controlului calităţii şi cantităţii mărfurilor;
• Experiență în domeniu similar de cel puțin - 5 ani, experiență de a gestiona o echipă de cel puțin -3 ani;
• Capacități de planificare și analitice;
• Capacitatea de a seta obiective și de implementare a acestora;
• Abilități de comunicare (negociere, convingere, mediere a conflictelor);
• Cunoașterea fluentă a limbilor româna, rusă și engleză (alte limbi va constitui un avantaj);
• Excelente abilități de utilizare a MS Office.
• Persoană energică, pro- activă;
• Permis de conducere categoria ”B” şi experienţă de conducere min. 2 ani;

Responsabilități de bază:
• Elaborarea planului strategic al departamentului vizat însoțit de politici de creștere continuă a volumului de vânzări /clienți.
• Stabilirea de obiective clare pentru orientarea și organizarea activității departamentului în cadrul companiei;
• Organizarea activităților de planificare, analiză și gestiune a bugetului departamentului vizat;
• Participarea nemijlocită la elaborarea de strategii și la implimentarea acestora;
• Elaborarea de rapoarte cu propuneri și studii privind utilizarea celor mai eficiente metode și instrumente de perfecționare și eficientizare în funcție de cerințele pieței;
• Coordonarea zilnică a activității angajaților aflați în subordine;
• Stabilirea obiectivelor pentru angajații din subordine în concordanță cu obiectivele departamentului;
• Revizuirea periodică a performanței membrilor echipei;
• Analiza mediului de concurență și de consum.
• Participarea la traininguri și formări, la necesitate desfășoară alte activități relevante postului la solicitarea managerului general.

Oferta Companiei:
• Angajare oficială în conformitate cu prevederile Codului Muncii al RM;
• Program de lucru full time;
• Salariu motivant, inclusiv și bonusuri de performanță;
• Posibilitate de creștere profesională;
• Loc de muncă modern în centrul orașului;
• Pachet social complet;
• Echipă tînără și dinamică.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa electronică: sgs.moldova@sgs.com, indicînd în subiectul scrisorii postul la care aplică.

www.sgs.com

E-mail: sgs.moldova@sgs.com
Telefon de contact: (022) 22 83 83; 22 10 13.
Fax: (022) 22 50 66.

forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть