Compania SGS (Moldova) S.A., Membră al Grupului SGS, Lider Mondial și Inovator în domeniul inspecției, expertizei, testării și certificării, anunță concurs pentru suplinirea postului vacant:

Secretară/Secretar

Cerinţe de bază faţă de candidat:

  • Studii superioare în unul din domeniile: relaţii economice internaţionale economie, marketing, prodese alimentare, industrie, sistemelor de management etc;
  • Experienţă şi cunoştinţe în domeniu;
  • Cunoaşterea la nivel înalt a limbilor: română, rusă și engleză (nivel avansat);
  • Calităţi organizatorice şi de comunicare;
  • Cunoaşterea calculatorului la nivel înalt (Word, Excel, Outlook, Internet Explorer);
  • Capacităţi de analiză şi sinteză, spirit de iniţiativă, perseverenţă şi disponibilitatea de a lucra peste program;
  • Resposabilitate, acurateţe, punctualitate, comunicativitate, spirit de iniţiativă; capacitate de analiza;
  • Abilităţi de lucru în echipă;
  • Confidenţialitate în activitate.

Responsabilități:

  • Asigurarea comunicării între Directorul General – mediul intern şi extern al intreprinderii;
  • Evidenţa corespondenţei;
  • Întocmirea ordinilor şi dispoziţiilor şi controlul executării acestora;
  • Perfecţionarea controlului executării însărcinărilor;
  • Elaborarea scrisorilor de invitaţie;
  • Traducerea scrisorilor, email-urilor, actelor elaborate în limba engleză;
  • Traducerea informaţiei referitor la activitatea companiei în limbile engleză, romînă, rusă;
  • Participarea la organizarea seminarelor, trainingurilor interne şi externe;
  • Colectarea informaţiei din surse externe referitor la conferinţe economice, traininguri, mese rotunde etc. pentru participarea companiei;
  • Perfecţionarea materialului promoţional al intreprinderii;
  • Participarea în cadrul expoziţiilor specializate.

Oferim:

  • Salariu motivant;
  • Întreg pachetul social;
  • Condiții favorabile de muncă;
  • Posibilitatea de a crește profesional;
  • Atmosferă pozitivă alături de un colectiv ambițios.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV pe adresa de e-mail a companiei: sgs.moldova@sgs.com
Telefon de contact : (022) 22 83 83; 22 10 13.
Fax (022) 22 50 66.
De indicat în CV postul solicitat.

E-mail: sgs.moldova@sgs.com
Telefon de contact: (022) 22 83 83; 22 10 13.
Fax: (022) 22 50 66.

forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть