În calitate de operator al serviciilor electronice guvernamentale, I.P. "Serviciul Tehnologia Informației și Securitate Cibernetică" (STISC) are misiunea de a asigura administrarea, menținerea și dezvoltarea infrastructurii de tehnologie a informației, Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice, ca parte a reţelei de comunicaţii speciale și a sistemelor informaționale de stat, gestionarea infrastructurii unice a cheii publice a Guvernului, precum și implementarea politicii statului în domeniul securității cibernetice.
Domeniile de competență ale STISC sunt:
- Administrarea infrastructurii de tehnologie a informației și a Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice ca parte a reţelei de comunicaţii speciale;
- Administrarea și menținerea sistemelor informaționale de stat;
- Securitate cibernetică;
- Gestionarea infrastructurii unice a cheii publice (PKI) a Guvernului;
- Implementarea tehnologiilor informaționale în sectorul public.

Programator .NET / PHP

Cerințe:

  • Experiență minimă 2 ani în PHP 5.6, 7.1 și dezvoltare software utilizând C#.NET;
  • Cunoștințe demonstrabile de programare în C#.NET și HTML/CSS3;
  • Înțelegerea metodologiilor Agile;
  • Experiență minimă 1 an + jQuery, HTML5, Bootstrap, CSS;
  • Experiență cu MySQL, MS SQL (prezintă un avantaj);
  • Experiență 1 an + Laravel, CodeIgniter, Yii2;
  • Experiență 1 an + ReactJS sau VueJS.

Responsabilități:

  • Participarea la ședințe tehnice;
  • Colaborarea cu echipa pentru dezvoltarea și implementarea conform design-ului și arhitecturii stabilite;
  • Scrierea, verificarea și testarea codului curat cu respectarea convențiilor;
  • Implicarea în proiectele existente;
  • Elaborarea documentației pe tot parcursul ciclului de viață al dezvoltării software-ului (SDLC);
  • Adaptarea aplicațiilor existente la cerințe noi;
  • Dezvoltarea interfețelor tehnice, specificațiilor și arhitecturii.

Beneficii:

  • Schema salarială atractivă;
  • Lucru cu cele mai noi tehnologii;
  • Training-uri și pregătire profesională;
  • Oportunități de creștere în carieră;
  • Contract de angajare în prima zi de muncă;
  • Oficiul în centru;
  • Echipă prietenoasă și mediu de lucru confortabil;
  • Zi liberă achitată în ziua de naștere.

Expediază CV-ul la adresa de e-mail: hr@stisc.gov.md.
Pentru mai multe informații accesează: www.stisc.gov.md.

E-mail: hr@stisc.gov.md

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть