Inginer Telecomunicații (Fiber Design)

US Software Solutions este o companie de dezvoltare de software axată pe furnizarea de tehnologii digitale pentru sectoarele utilităților, telecomunicații, eficiență energetică, energie regenerabilă și gaz / electricitate. Datorită unei echipe formate exclusiv din experți în domeniul lor, suntem pregătiți să supraveghem orice proiect, indiferent de complexitatea și amploarea acestuia.

Echipa noastră internațională este formată din aproximativ 100 de profesioniști care oferă soluții de cea mai bună calitate pentru clienții noștri.

Responsabilități:

  • Proiectarea, pregătirea și menținerea hărților pentru a documenta cu precizie instalațiile;
  • Utilizarea a GIS software pentru a pregăti machete și desene detaliate;
  • Analiza regiunii predefinite de către client și oferirea soluției de creare a rețelelor de Fibră Optică;
  • Proiectarea rețelelor de comunicații, atât aeriene cât și subterane, în medii rurale, suburbane și urbane.

Calificări:

  • Experiență în industria de construcții sau inginerie de telecomunicații;
  • Cunostinte de bază în domeniul proiectării Rețelelor de Fibră Optică. Experiență anterioară va constitui un avantaj;
  • Cunoștințe extinse despre sistemele de comunicații, inginerie, autorizare și metode de construcție;
  • Diplomă de Licență în Ingineria Telecomunicațiilor sau similar;
  • Cunoștințe de bază a limbii Engleze.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv;
  • Vei fi parte dintr-un mediu de lucru internațional și dinamic;
  • Dezvoltare profesională (seminare, cursuri)
  • Concediu anual plătit;
  • Cursuri gratuite de studiere a limbii Engleze;
  • Program de muncă flexibil.
Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть