Director de vânzări echipamente de climatizare B2B | Менеджер по продажам климатического оборудования B2B

Приглашаем на работу:

Suntem în căutarea unui Director de Vânzări B2B experimentat și dinamic pentru a conduce departamentul de vânzări al companiei noastre de echipamente de climatizare. Acest rol strategic necesită un lider puternic, capabil să dezvolte și să implementeze strategii de vânzări orientate spre piața business-to-business (B2B), pentru a impulsiona creșterea și a extinde baza noastră de clienți la nivel național și internațional.

Responsabilități principale:

  • Dezvoltarea și executarea strategiilor de vânzări B2B pentru a atinge și depăși obiectivele de vânzări ale companiei.
  • Identificarea oportunităților de piață și adaptarea strategiilor de abordare a diferitelor segmente industriale și geografice.
  • Conducerea și dezvoltarea echipei de vânzări B2B, asigurând formarea continuă și dezvoltarea profesională a membrilor echipei.
  • Colaborarea strânsă cu departamentul de marketing pentru a dezvolta campanii de marketing B2B și materiale promoționale care sprijină eforturile de vânzări.
  • Gestionarea și extinderea portofoliului de clienți B2B, inclusiv negocierea și încheierea contractelor de vânzare.
  • Analiza performanței vânzărilor și a tendințelor pieței pentru a ajusta și optimiza strategiile de vânzări.
  • Reprezentarea companiei la evenimente de branșă, conferințe și alte întâlniri profesionale pentru a promova produsele și serviciile noastre.

Cerințe:

  • Experiență solidă în vânzări B2B, de preferință în industria echipamentelor de climatizare sau în domenii tehnice similare.
  • Abilități dovedite de leadership și capacitatea de a motiva și conduce o echipă spre succes.
  • Cunoștințe aprofundate ale strategiilor de vânzări și marketing B2B.
  • Abilități excelente de comunicare, negociere și prezentare.
  • Orientare puternică către client și capacitatea de a dezvolta relații de afaceri pe termen lung.
  • Studii superioare în domeniul afacerilor, marketingului sau tehnic.
  • Disponibilitatea de a călători pentru întâlniri de afaceri, evenimente de branșă și conferințe.
  • Discurs competent, dicție bună și abilități oratorice.
  • Cunoștințe avansate de lucru în programul 1C; MS Office.
  • Activitate, responsabilitate, abilități înalte de comunicare, amabilitate, dorință de dezvoltare profesională și creștere materială.
  • Dacă cunoști teoria vânzărilor, poți lucra în regim multitasking, punctualitatea și sârguința le consideri punctele tale forte, atunci ai toate șansele să faci parte din echipa noastră.

Oferim:

  • Oportunitatea de a lucra într-o companie lider în domeniul său, cu o prezență puternică pe piață.
  • Pachet salarial competitiv, inclusiv bonusuri bazate pe performanță.
  • Oportunități ample de dezvoltare profesională și avansare în carieră.
  • Mediu de lucru dinamic și susținător, cu o echipă dedicată și pasionată.
  • Angajare oficială cu pachet social deplin;
  • Acces la cele mai noi tehnologii și produse din domeniul climatizării.
  • Birou modern si confortabil;
  • Cafea, ceai pentru coffe-break
  • Grafic de lucru: Luni-Vineri 08:00-18:00; Sâmbătă 08:00 - 14:00

Dacă sunteți interesat să vă alăturați echipei noastre și să contribuiți la expansiunea noastră pe piața B2B, vă rugăm să trimiteți CV-ul  la adresa de email stroiprestij@gmail.com cu subiectul „Aplicație Director de Vânzări B2B - Echipamente de Climatizare”.

Așteptăm cu nerăbdare să descoperim noi talente care să se alăture echipei noastre!

Мы ищем опытного и динамичного менеджера по продажам B2B, который возглавит отдел продаж нашей компании по производству оборудования для кондиционирования воздуха. Эта стратегическая роль требует сильного лидера, способного разрабатывать и реализовывать стратегии продаж, ориентированные на бизнес (B2B), для обеспечения роста и расширения нашей клиентской базы на национальном и международном уровне.

Ключевые обязанности:

  • Разработка и реализация стратегий продаж B2B для достижения и превышения целей компании по продажам.
  • Выявление рыночных возможностей и разработка стратегий для различных отраслевых и географических сегментов.
  • Руководство и развитие команды B2B-продаж, обеспечение постоянного обучения и профессионального развития членов команды.
  • Тесное сотрудничество с отделом маркетинга для разработки маркетинговых кампаний и рекламных материалов для B2B, которые поддерживают усилия по продажам.
  • Управление и расширение портфеля B2B-клиентов, включая ведение переговоров и заключение договоров купли-продажи.
  • Анализировать показатели продаж и тенденции рынка для корректировки и оптимизации стратегии продаж.
  • Представление компании на отраслевых мероприятиях, конференциях и других профессиональных встречах с целью продвижения наших продуктов и услуг.

Требования:

  • Уверенный опыт продаж B2B, предпочтительно в сфере оборудования для кондиционирования воздуха или в аналогичной технической области.
  • Подтвержденные лидерские качества и способность мотивировать и вести команду к успеху.
  • Глубокое знание стратегий продаж и маркетинга в сфере B2B.
  • Отличные навыки общения, ведения переговоров и презентаций.
  • Сильная ориентация на клиента и способность развивать долгосрочные деловые отношения.
  • Высшее образование в области бизнеса, маркетинга или в технической сфере.
  • Готовность к командировкам для участия в деловых встречах, отраслевых мероприятиях и конференциях.
  • Грамотная речь, хорошая дикция и ораторские навыки.
  • Продвинутые рабочие знания программ 1С; MS Office.
  • Активность, ответственность, высокие коммуникативные навыки, доброжелательность, стремление к профессиональному развитию и материальному росту.
  • Если вы знаете теорию продаж, умеете работать в режиме многозадачности, пунктуальность и трудолюбие вы считаете своими сильными сторонами, то у вас есть все шансы присоединиться к нашей команде.

Мы предлагаем:

  • Возможность работать в ведущей компании в своей области с сильным присутствием на рынке.
  • Конкурентоспособный зарплатный пакет, включая бонусы по результатам работы.
  • Широкие возможности для профессионального развития и карьерного роста.
  • Динамичная и благоприятная рабочая среда с преданной и увлеченной командой.
  • Официальное трудоустройство с полным пакетом льгот;
  • Доступ к новейшим технологиям и продуктам в отрасли HVAC.
  • Современный и удобный офис.
  • Кофе, чай для кофе-брейка.
  • График работы: Понедельник-пятница 08:00-18:00;  суббота 08:00-14:00;

Если вы заинтересованы присоединиться к нашей команде и внести свой вклад в расширение рынка B2B, пожалуйста, отправьте свое резюме на stroiprestij@gmail.com с темой "Заявка на вакансию менеджера по продажам B2B - оборудование для кондиционирования воздуха".

Мы с нетерпением ждем новых талантов, которые присоединятся к нашей команде!

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV Создать CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV