Clientul nostru, companie specializată în sisteme de încălzire, climatizare și alimentare apă, cu o experiența de 20 ani pe piață, distribuitor a brandurilor: Viessmann, Grundfos, Atlantic, invită spre colaborare:

Manager vânzări (sisteme și soluții inginerești)

Responsabilități de baza:
- Vânzarea echipamentelor (soluții inginerești complexe pentru sisteme de încălzire, climatizare si alimentare cu apă) către agenți economici (B2B)
- Primirea și procesarea cererilor de oferta
- Consultanță tehnică şi alegerea instalațiilor termo, clima și hidro;
- Elaborarea ofertelor tehnice şi comerciale
- Negocierea și încheierea contractelor,
- Controlul livrării mărfurilor,
- Construirea, monitorizarea și menținerea relațiilor pe termen lung cu clienții
- Promovarea continuă a produselor companiei;
- Realizarea rapoartelor și analizelor privind activitatea desfășurată

Pentru a putea îndeplini sarcinile postului dat, este important să aveți:
- Experiență în vânzări B2B – cel puțin 2 ani de zile;
- Studii tehnice
- Abilitați dezvoltate de comunicare
- Flexibilitate, ambiție de a ajunge la rezultat dar și abilitatea de a lucra în echipă
- Capacitate de a asculta și de a identifica necesitățile clientului
- Abilitatea de a convinge
- Responsabilitate, de a duce lucrurile la un bun sfârșit și de asumare a responsabilităților
- Cunoașterea produselor/serviciilor companiei, a concurenților.

Oferta companiei:
- Colectiv de profesioniști, într-o companie stabila, lider in domeniu (fondata in anul 2000)
- Vânzarea brand-lor originale de la cei mai renumiți producători din lume
- Școlarizare pe gama de produse
- Posibilități de dezvoltare personala si profesionala
- Oficiu modern in centrul Chișinăului
- Program de lucru: Luni-Vineri intre 9:00-18:00
sâmbătă: 10:00-14:00 (peste 1 sâmbătă)
- Salariu oficial + bonus in funcție de rezultate
- Telefonie mobila corporativa
- Atmosfera prietenoasa si respect reciproc.
- Căutăm persoane pe termen lung!

Va rugam sa trimiteți CV-ul pe adresa recrutare@simplehr.md   pană la 25 decembrie 2020.
Indicați codul poziției AVI20. Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть
Войти через