Noi suntem lideri domeniul distribuției, instalării și întreținerii echipamentelor medicale, precum și în efectuarea celor mai avansate investigaţii medicale de laborator din ţară.

Compania este în dezvoltare continuă și, din acest motiv, suntem în căutarea unui coleg nou în funcția de:

Manager Vânzări Clienți Corporativi

Cerințe față de candidați:
- Studii superioare în unul din domeniile: Medicină, Inginerie Biomedicală, Chimie şi Biologie sau Business şi Administrare;
- Experienţă relevantă de minim 2 ani în vânzări şi/sau reprezentare medicală;
- Cunoașterea produselor, serviciilor și a specificului pieței din domeniu;
- Cunoașterea obligatorie a limbilor româna și rusa, engleza va constitui un avantaj;
- Cunoașterea metodelor și instrumentelor de analiză și de promovare a produselor;
- Permis de conducere cat. B şi experienţă relevantă de conducere, automobilul propriu constituie un avantaj;
- Abilități excelente de comunicare, convingere, negociere și promovare a produsului;
- Capacitatea de a întelege şi soluţiona necesităţile şi nevoile clienţilor;
- Cunoștințe financiare și economice, abordare sistemică, gîndire analitică;
- Caracter independent, orientare către rezultat și asumarea răspunderii pentru atingerea acestuia;

Responsabilități:
- Identificarea potențialilor clienți corporativi, a necesităților de comunicare specifice acestui segment și oferirea celor mai bune soluții, în baza abordării individuale;
- Negocierea contractelor de vânzări corporative;
- Sporirea vânzărilor serviciilor medicale oferite de companie și promovarea acestora în rândul clienților corporativi existenți și potențiali;
- Gestionarea bazei existente de clienți, efectuarea analizei pe client/regiune, întocmirea și prezentarea rapoartelor necesare;
- Indeplinirea obiectivelor stabilite de companie;
- Monitorizarea competiţiei şi evoluţiei pieţei în domeniu și majorarea permanentă a cotei de piață din sectorul respectiv;
- Identificarea problemelor și prezentarea soluțiilor aferente;
- Informarea clienţilor existenţi despre noile servicii oferite de companie.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv: salariul fix + bonusuri pentru rezultate;
- Posibilități de instruire și perfecționare a abilităților profesionale, atât în țară, cît și peste hotare (la partenerii din străinătate);
- Număr de telefon mobil corporativ și achitarea facturilor pentru convorbiri;
- Laptop oferit de către companie;
- Posibilitate de autorealizare și dezvoltare a carierei.

Va rugam sa expediati CV-ul cu poza pe adresa electronica: resurse.umane@imunotehnomed.md

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть