Angajăm:

Manager transport maritim

Despre Companie:
Compania Imperador, lider în prestarea serviciilor de transport și logistică, este un partener de încredere pentru sute de companii naționale și internaționale.

Transportarea mărfurilor pe cale rutieră, feroviară și maritimă, depozitarea și prestarea serviciilor de consulting în logistică sunt directiile noaste primordiale.

Candidatul potrivit:
- Studii superioare finalizate
- Experiență 2 ani la o funcție similară
- Cunoașterea avansată a limbilor rusă și engleză, chineza este un avantaj
- Cunoașterea sistemelor și aplicațiilor relevante logisticii, obligatoriu
- Bună cunoaștere a geografiei
- Capacitatea de multitasking și rezistență pentru mediul de lucru foarte dinamic
- Orientare către rezolvarea problemelor și luarea deciziilor rapide
- Bune abilități de comunicare și negociere

Responsabilități:
- Planificarea, organizarea si coordonarea activitaților zilnice a transportului maritim (import, export)
- Menținerea contactului zilnic cu toți furnizorii de servicii, inclusiv linii de transport maritim, agenți și parteneri de peste mări, brokerii vamali
- Asistarea clienților interni și externi în legătură cu întebările adresate
- Gestionarea comenzilor de transport în sistemele interne, fiind responsabil pentru calitatea și acuratețea datelor
- Facturarea corectă și la timp a tuturor serviciilor oferite clienților
- Păstrarea în ordine a documentelor referitoare la fiecare transport
- Cerere și ofertă de cotații de prețuri
- Monitorizare transporturi
- Consultanță vamală

Oferta companiei:
- Grafic de muncă 09:00-18:00
- Salariu de la 10 000 lei
- Ofiuciu modern
- Telefon mobil cu abonament avansat
- Echipă dinamică, companie în continuă creștere
- Training-uri, team building-uri
- Mediu ambiant foarte placut și deschis, challenging dar colegial

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul cu fotografie la adresa hr@imperador.md

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть