Moldova Agroindbank angajează:

Manager produse Direcția Produse Creditare Departamentul Dezvoltarea Produselor IMM

Misiune post:

Elaborarea și dezvoltarea produselor creditare destinate persoanelor juridice.

Responsabilităţi:

  • elaborarea/modificarea produselor creditare pentru clienții IMM;
  • elaborarea produselor specifice canalelor alternative și digitale;
  • monitorizarea produselor și serviciilor bancare pe segmente de clienți, introducerea modificărilor la necesitate;
  • analiza condițiilor produselor, dinamicii vânzărilor produselor, evaluarea profitabilității produselor și revizuirea anuală a actelor normative aferente;
  • definirea proceselor end-to-end pentru produse destinate clienților IMM, elaborarea procedurilor care reglementează acțiunile angajaților din rețeaua băncii – linia business IMM;
  • colaborarea cu terți referitor la derularea proiectelor internaționale;
  • elaborarea actelor normative aferente subproduselor creditate din resursele internaționale atrase;
  • monitorizarea și modificarea prețurilor la produsele creditare destinate clienților IMM;
  • stabilirea limitelor pentru derogările de preţ.

Profilul candidatului:

  • studii superioare în domeniul financiar- economic;
  • experiență de minim 3 ani în sistemul bancar în domeniul vânzării/elaborării produselor creditare pentru persoanele juridice;
  • cunoașterea proceselor tehnologice bancare aferente produselor creditare, aplicațiilor IT;
  • abilităţi de expunere în scris a proceselor tehnologice;
  • competențe de analiză, sinteză și previziune;
  • aptitudini de lucru independent și în echipă;
  • orientare spre procese și rezultat.

Îţi oferim:

  • program individual de dezvoltare profesională;
  • posibilităţi de avansare în funcţie şi mediu de lucru prietenos;
  • pachet salarial atractiv, bonusuri pentru performanţă şi avantaje extra-salariale;
  • oferte corporative la săli de sport;
  • tichete de masă.

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul la adresa resurseumane@maib.md, indicând funcția pentru care candidează.

Fii parte a echipei Moldova Agroindbank!

forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть
Войти через