IMC Group, Holding care activeaza cu success pe piata Republicii Moldova in domeniile Retail (reteaua proprie de magazine IMC Market), B2B, prestării Serviciilor de Consultanţă, Comert si Distributie internationala, Constructii si altele, anunta concurs pentru pozitia vacanta:

Manager in marketing la rețea de magazine "IMC MARKET"

Cerinte:
- Studii superioare de profil
 - Cunoasterea limba romana, rusa limba engleza constituie un avantaj
 - Bazele marketingului în retail;
 - Principiile de formare a preţului şi a politicii de asortiment;
 - Regulile de merchandising;
 - Furnizorii şi asortimentul de marfa;
 - Metode de planificare şi analiză a publicităţii şi a activităţilor promoţionale;
 - Metode de planificare a vînzărilor;
 - Tehnici de vânzare directă şi indirectă;
 - Cunoaşterea mediului concurenţial de afaceri

Responsabilitati:
-   Organizarea lucrului cu furnizorii, cu agenţii de publicitate şi cu managerii din subordine conform regulilor şi cerinţelor companiei;
- Elaborarea bugetului Departamentului Marketing şi Comerţ şi înaintarea acestuia spre aprobare către Directorul General
 - Atragerea de noi segmente de piaţă
 - Analiza activităţii concurenţilor conform metodelor de analiză aprobate la companie
 - Organizarea Departamentului Marketing şi Comerţ în vederea optimizării activităţii de aprovizionare/livrare a mărfii către reţeaua de magazine
 - Organizarea, îndrumarea, conducerea, controlul şi răspunderea de desfăşurarea în mod eficient a activităţii comerciale şi de marketing
 - Controlul realizării indicatorilor tehnico-economici de marketing
 - Coordonarea politicii şi strategiei de suport pentru clienţii existenţi şi potenţiali

Noi oferim:
- Regim de lucru 5/2, 09.00 - 18.00
- Salariu stabil
- Pachet social deplin

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa electronică: cadre@imc.md, indicînd poziţia pentru care aplică.

Doar persoanele ce vor corespunde cerinţelor vor fi contactate.

cadre@imc.md
+373 78803010

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть