Fujikura Automotive MLD este Lider Mondial în domeniul Automotive -  de producere a cablajelor auto, cu sediul principal în Japonia. Activează pe piaţa din Republica Moldova din iunie 2016.
Suntem orientaţi spre Calitate, Siguranţă şi Dezvoltare.

Fujikura Automotive MLD angajează:

Manager Departament Calitate

Profilul candidatului:
1. Studii superioare;
2. Experienta in controlul calitatii produsului, in domeniul automotive, productie cablaje – minim 3 ani;
3. Bune competente in comunicare, lucrul cu deadline-uri;
4. Limbi straine: Engleza si Germana constituie un avantaj;
5. MS Office – avansat;

Responsabilitati de baza:

  • Verifica daca produsul  indeplineste toate cerintele specificate in normele si documentatia interna, sau externa (client), in special conformitatea cu specificatiile si cotele venite de la client;
  • Realizeaza auditul de produs;
  • Creeaza planul de actiuni in urma auditului de produs;
  • Are cunostinte de desen tehnic si interpreteaza desenele tehnologice venite de la Client;
  • Validarea/Acceptarea sau respingerea conform specificatiilor, a produsele realízate;
  • Aplicarea  procedeelor potrivite in fiecare caz;

Controlul documentatiei la posturile de lucru:
1. Verificarea respectarii procedurilor legate de activitatea de productie conform Manualului de Proceduri;
2. Verificarea respectarii procedurilor de identificare si trasare a produselor de catre tot personalul;

Controlul materialelor din zona de respingere:
1. Emite partea de respingere (in sistem si fizic) cu care identifica produsul non conform.
2. Controleaza (respingere, identificare, validare produs reparat) fluxul de materiale din zona respingerilor si inchiderea partilor;
3.  Valideaza registrul intrarilor si iesirilor materialelor din zona de reparatii;

Colaborarea cu departamentele interne:

  • Verifica indeplinirea cerintelor de calitate in zona/zonele de productie implicata/e;
  • Asigurarea securitatii lucrarilor si respectarea stricta a normelor de pastrare a documentelor.

Va rog sa trimiteti aplicatia dumneavoastra pe adresa chisinau.recruting@eu.fujikura.com
Veti fi contactat pentru un interviu in cazul in care va potriviti cu cerintele postului.
Va multumim!

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть