Fujikura Automotive MLD este Lider Mondial în domeniul Automotive -  de producere a cablajelor auto, cu sediul principal în Japonia. Activează pe piaţa din Republica Moldova din iunie 2016.
Suntem orientaţi spre Calitate, Siguranţă şi Dezvoltare.

Fujikura Automotive MLD angajeaza:

Jurist, Departament Resurse Umane

PROFILUL CANDIDATULUI:

  • Studii superioare finalizate în Drept;
  • Cunoașterea legislației muncii RM;
  • Experiență în domeniu minim 3 ani;
  • Experiență în industria de producere constituie un avantaj;
  • Bun comunicator, rezistent la stres, cu o deosebită atenție la detalii;
  • Limbi străine: rusă; engleza – mediu spre nivel avansat;
  • PC și MS Office – utilizator avansat.

RESPONSABILITĂȚI DE BAZĂ:

  • Asigură asistență juridică în fața oricăror organe jurisdicționale;
  • Gestionează toate aspectele legate de întocmirea formleor legale pentru salariații străini;
  • Participă la negocierea contractului colectiv de muncă;
  • Completarea la zi și transmiterea saptămînală a rapoartelor de sanctuini, precum și evidenta strainilor si asigurări;
  • Participă la elaborarea Regulamentului intern, aducînd la cunostința conducerii societății dispozițiile legale care trebuie respectate în acest caz;
  • Aplică sancțiuni disciplinare necesare;
  • Informarea conducerii precum și a departamentelor interesate asupra modificărilor legislative în domeniul dreptului muncii;
  • Reprezintă organizația în litigiile de muncă și cele civile;
  • Alte activități juridice (în funcție de gradul de încărcare), obținere autorizații, permise, notificări, relații cu diverse autorități ți instituții, etc.

OFERIM:

  • Pachet social complet din prima zi de angajare;
  • Program de lucru: 8 ore pe zi, de luni – vineri, 8:30 – 17:30;
  • Transport gratuit
  • Creștere profesională

Vă invităm să expediați CV-ul dvstră pe adresa chisinau.recruting@eu.fujikura.com

Candidații potriviți cu cerințele postului vor fi contactați pentru interviu.
Vă mulțumim!

forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Jurist Colector

Incaso • Сегодня, Кишинев

Отправить CV

Jurist

Crist-Valg SRL • Сегодня, Кишинев

Jurist

Grawe Carat • Сегодня, Кишинев

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть