Concurs pentru ocuparea postului de:

Jurisconsult

Responsabilităţi de bază:
• Elaborarea contractelor, regulamentelor și altor acte juridice, analiza riscurilor juridice
• Elaborarea cererilor de chemare în judecată, referințelor, cererilor și demersurilor în procedura de judecată;
• Efectuarea expertizei juridice a dosarului de credit cu perfectarea concluziei juridice;
• Reprezentarea şi promovarea intereselor Băncii în organele publice şi private, în instanţele de judecată şi de drept, în baza împuternicirilor acordate;
• Oferirea consultațiilor juridice subdiviziunilor Băncii;

Cerinţe fata de candidaţi:
• Licenţiat în drept, studii de masterat vor constitui un avantaj;
• Experienţă în domeniul juridic – minim 2 ani (preferabil în sistemul bancar);
• Cunoaşterea legislaţiei financiar-bancare a RM;
• Abilităţi de operare PC: Word, Excel, Outlook;
• Cunoaşterea limbii romane, ruse, engleze (va fi un avantaj);
• Nivel înalt de inteligență, responsabilitate și exigență;
• Capacități bune de analiză și sistematizare a informației;

Beneficii:
• Activitate într-un mediu dinamic și profesionist
• Angajare oficială în câmpul muncii cu pachet social deplin și salariu competitiv.
• Condiții confortabile de lucru
• Oportunități de dezvoltare profesională și creștere în carieră

Persoanele interesate sunt invitate:
să completeze pe site www.micb.md  CV-ul la compartimentul Posturi vacante Completează CV-ul
să transmită CV-ul pe e-mail: r_umane@micb.md;

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

back forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Jurist Colector

Incaso • Вчера, Кишинев

Отправить CV

Express Leasing • Вчера, Кишинев

Companie mare • Вчера, Кишинев

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть