What motivates you?  At AROBS, we believe in two key principles: thriving through stability and gaining mastery through innovation.

For more than 20 years we offer strong partnerships and long term commitments. Local and international companies (from Germany, Finland, Austria, the Netherlands, Switzerland, UK and the U.S.) have chosen us as their trusted software development partner.

We like to acquire new skills because we want to stay relevant and more marketable in the ICT world. TraficOK, the first private system which collects, interprets and delivers traffic-related data in real time in Romania is our latest initiative. We strongly feel that our solutions and devices should empower people and change the way they experience everyday life.

Do you share the same principles? Join our team and you can develop your skills with smart colleagues who see opportunities and take initiative. We are seeking creative, talented, flexible, perseverant persons who stand out for their good technical and communication skills and are interested in constantly challenging their current limits. We will grow together by sharing our knowledge, experiences, dreams and visions.

Inginer electronist

Responsabilități
·       calcularea cazului celui mai nefavorabil pe modul (în Mathcad 15)
·       simulare module în (preferabil LTspice)
·       estimare efort activitati
·       definiția cerințelor și conectarea lor la rezultatele testelor
·       proiectare schema electrica (preferabil Zuken)
·       calcul de parametri (în Mathcad 15)
·       listă parametri stres
·       plan testare electrica

Oferă suport pentru:
·       definiții specifice de teste electrice pentru confirmarea designului
·       plan de teste electrice specifice pentru module

Calificări
·       studii universitare într-un domeniu relevant (Electronică, Automatizări și Calculatoare, Telecomunicații, etc.)
·       minim 3 ani experiență în hardware design
·       cunoștințe solide de electronică
·       cunoștințe de design al circuitelor analogice și digitale
·       cunoștințe despre surse de alimentare
·       folosirea echipamentelor de măsurare și unelte de design
·       limba engleză (preferabil la nivel fluent)
·       orientart spre rezultat, aptitudini bune de comunicare, abilitate de a analiza și a organiza, spirit de echipă

Beneficii
·       Salariu atractiv și competitiv
·       Beneficii sportive și de sănătate
·       Progam de lucru flexibil
·       Șansă de a lucra pe proiecte internaționale, domenii interesante și provocatoare
·       Trainiguri și cursuri interne, evenimente specifice
·       Bonusuri de recomandare
·       Un mediu prietenesc, profesional și orientat spre echipă
·       Activități de formarea echipei

Vino și descoperă AROBS!

Trimite CV-ul tău la jobs.chisinau@arobs.com

forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть