Angajam:

Hardware Engineer

Descrierea companiei
Infiintata in 2010 BSS-ONE este o companie ce ofera solutii complete de IT, furnizand servicii de dezoltare software si alte servicii de IT pe tot globul.
De regula echipele noastre sunt formate din oameni cu experienta (care au lucrat cel putin 5 ani ca specialisti) in furnizarea dezvoltarii software ca servicii de inalta calitate si aplicatii mobile pentru diferite piete cum ar fi: Italia, Elvetia, Rusia, Irlanda, SUA, etc.
Recent, compania a inaugurat departamentul Embedded care cuprinde, pe langa dezvoltarea software de tip firmware, si echipele de dezvoltare hardware si mecanica.

Candidatul ideal:
-Este absolvent al unei facultati cu profil tehnic (Preferabil Electrotehnica sau Electronica), dar nu obligatoriu
-Are cunostinte solide de utilizare PC
-Are cunostinte medii sau avansate in utilizarea a cel putin unul din programele: Eagle, Altium Designer, Orcad, Proteus, sau alte progame de simulare si PCB design
-Este atent la detalii (poate gasi un defect evident intr-o schema data)
-Are abilitatea de a se incadra in termene
-Are abilitatea de a se conforma solutiilor tehnice propuse si de a propune propriile solutii tehnice.
-Lucreaza foarte bine atat individual, cat si in echipa
-Experienta intr-un job similar -avantaj
-Limba engleza la nivel peste incepator -avantaj

Responsabilitati:
-Concepere scheme electronice
-Simuleaza functionalitatea schemelor electronice
-Construieste Layout PCB dupa scheme electronice
-Genereaza fisiere Gerber pentru productie
-Executa prototipuri PCB sau le inspecteaza/verifica pe cele executate de catre terti
-Investigare defecte prototipuri PCB

Beneficii:
-Salariu atractiv cu contract de munca
-Instruire si formare profesionala
-Posibilitatea de a te deplasa in strainatate

Te rugam sa expediezi CV-ul la adresa job@bss-one.net, indicand in subiectul mesajului denumirea pozitiei.

Другие вакансии этой компании

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть