Banca Comercială Română Chișinău S.A.
anunță concurs pentru postul:

Evaluator

Misiune post: Asigură derularea activității referitoare la evaluarea garanțiilor și de verificare a rapoartelor de evaluare aferente garanțiilor în procesul de analiza și aprobare credite.

Responsabilități
• Verifica daca rapoartele de evaluare întocmite de evaluatorii externi, sunt realizate în conformitate cu procedurile băncii, prin întocmirea notelor de verificare.
• Participa la pregătirea și actualizarea procedurilor și reglementarilor referitoare la evaluarea garanțiilor.
• Verifică analizele tehnice întocmite pentru proiectele imobiliare finanțate de către bancă.
• Asigura conformitatea cu legile, reglementările și procedurile aplicabile activității desfășurate în vederea prevenirii evenimentelor de risc operațional al Băncii.
• Asigura confidențialitatea datelor și informațiilor în cadrul activității desfășurate pentru preîntâmpinarea actelor de frauda.

Cerințe față de candidat
• Studii superioare de lunga durata: economice/ juridice/ tehnice sau de alta specialitate, si cursuri de perfecționare în domeniul evaluării;
• Experiență de lucru minim 2 ani în posturi similare;
• Cunoașterea reglementărilor în vigoare privind activitatea bancară;
• Cunoașterea PC la nivel avansat;
• Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
• Posesor al certificatului de calificare profesionala emis de Agentia Relații Funciare și Cadastru.

Profilul candidatului
• Capacitate de organizare și control
• Abilități de vânzare și negociere
• Capacitate de analiza, evaluare, corelare și sinteză a informațiilor
• Abordare analitică în ceea privește riscul, orientare spre performantă, nivel ridicat de integritate și încredere.
• Tenacitate, perseverență, adaptabilitate

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: resurse.umane@bcr.md

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

E-mail: resurse.umane@bcr.md
Phone: +373 (22) 852098

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть