B.C. „Victoriabank” S.A.
anunţă concurs pentru suplinirea postului vacant de

Economist secția gestionare reglamentări interne direcția conformitate

Beneficii:

  • salariu competitiv și alte avantaje financiare
  • program de muncă stabil
  • tichete de masa în valoare de 45 lei/zi
  • investigatii medicale profilactice
  • oportunități de dezvoltare profesională

Atribuţiile de bază şi responsabilităţile postului:

  • elaborarea/actualizarea reglementărilor interne menite să asigure o corectă desfăşurare a activităţii Băncii în domeniul conformității, în vederea unei guvernări corporative eficace
  • analiza și prezentarea comentariilor pe marginea proiectelor de reglementare interne elaborate/modificate de subdiviziunile Băncii
  • prezentarea avizelor pe marginea proiectelor de Legi, regulamente și alte acte normative, elaborate de organele abilitate, aferente activității băncilor
  • înaintarea propunerilor pentru aprobare, elaborare sau modificare a reglementărilor interne
  • evidenţa reglementărilor interne emise de Bancă
  • documentarea permanentă despre metodologia practicată de alte Bănci în vederea cunoaşterii şi îmbunătăţirii activităţii în domeniu

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Studii superioare cu profil economic / juridic
  • Experienţă bancară minim 3 ani
  • Cunoasterea limbilor romana, rusa, engleza
  • Cunoștințe avansate de aplicare MS Office (Word, Excel, Power Point)

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV la adresa de e-mail: hr@vb.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 57 63 94

E-mail: hr@vb.md
Telefon: 022 57 63 94

Другие вакансии этой компании

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть