Concurs pentru ocuparea postului de:

Economist al Direcției prevenirea spălării banilor, Departamentul conformitate

Responsabilități specifice:

  • Monitorizează zilnic tranzacţiile clienţilor Băncii.
  • Analizează, documentează şi prezintă informațiile cu privire la operațiunile suspecte de spălare a banilor şi finanţare a terorismului, urmare a primirii informațiilor sau sesizărilor privind anumite operaţiuni bancare, care prezintă suspiciuni.
  • Monitorizează Băncile corespondente prin efectuarea analizelor periodice a informaţiei disponibile în scopul evaluării nivelului de risc în domeniul prevenirii spălării banilor şi finanţării terorismului.
  • Participă la efectuarea controalelor în cadrul filialelor în domeniul prevenirii şi combaterii spălării banilor şi finanţării terorismului, şi monitorizează înlăturarea de către Sucursale a neajunsurilor depistate, precum şi pregătește materialele şi recomandările cu privire la activitatea Sucursalelor în domeniul  prevenirii şi combaterii spălării banilor şi finanţării terorismului.
  • Participă la examinarea noilor produse şi servicii bancare, în scopul asigurării conformităţii cu normele de prevenire a spălării banilor și finanțării terorismului.
  • Participă la organizarea seminarelor, instruirii angajaţilor Sucursalelor în domeniul prevenirii şi combaterii spălării banilor şi finanţării terorismului

Cerinţe fata de candidaţi:
·         Studii superioare în domeniul economiei;
·         Experienţă în sistemul bancar nu mai puţin de 3 ani;
·         Cunoştinţe temeinice privind cadrul legislativ, normativ și de reglementare în vigoare, necesare exercitării funcţiilor candidatului;
·         Cunoaşterea limbii române, ruse şi o limbă străină;
·         Cunoaşterea pachetului MS Office.

Beneficii oferite:
·         Salariu competitiv și sistem modern de motivare financiară;
·         Oportunități de dezvoltare profesională;
·         Mediu excelent de lucru într-o echipă dinamică de profesioniști;
Persoanele interesate sunt invitate până la 18 ianuarie 2019 să:

                                                    Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Другие вакансии этой компании

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть