Director General | Dina Cociug SRL

Binecunoscuta companie locala Dina Cociug, dupa mai mult 30 de ani activitate prospera,este in cautarea unui nou Director General.
Activitatea zilnica a companiei este focusata in directia dezvoltarii si implementarii solutiilor tehnice, oferind servicii de inginerie si suport tehnic in domeniile HORECA, RETAIL, CLIMAT, a echipamentelor frigorifice industriale, contribuind la succesul afacerii Clientilor si sustinand intr-un mod vizibil dezvoltarea economiei Republicii Moldova. Deoarece Inovatia si Profesionalismul sunt parti importante din Misiunea companiei, este salutabila initiativa spre o noua schimbare chiar si la cel mai inalt nivel de gestiune. De la noul Director General se asteapta sa fie cu un pas inainte la nivel de competente manageriale, gandire strategica, tehnologie si inovatie, solutii practice de gestiune a echipelor mari ca numar. Scopul major fiind depasirea limitelor, devoltarea companiei din toate punctele de vedere si majorarea cifrei de afacere.

Descrierea jobului si responsabilitati:
- Gestionarea eficienta a resurselor umane, financiare juridice si informationale in concordanta cu strategia companiei si viziunii prestabilite
- Conducerea procesului de dezvoltare si implementare a strategiei companiei
- Organizarea activitatii prin adaptarea la cerintele pietei, modernizarea si dezvoltarea companiei
- Evaluarea performantei echipei in atingerea obiectivelor
- Supervizarea operatiunilor companiei in concordanta cu planurile strategice
- Colaborare stransa cu Consiliul de administratie
- Cresterea rezultatelor prin valorizarea inaltei performante a companiei

Cerinte:
- Experienta de cel putin 5 ani pe o pozitie similara in organizatii complexe cu un numar mare de angajati (peste 100)
- Constituie un avantaj studiile aprofundate (masterat, MBA, etc.), studiile economice sau juridice, experienta in companii/afaceri internationale
- Sunt bineveniti candidatii care activeaza in pozitii de CEO in multinationale
- Nivel de leadership cu obtinere de rezultate cuantificabile prin directorii din subordine
- Intelegere si competenta in tot ce inseamna HR, Finante, Legislatie
- Capacitate de a prelucra informatiile si de a le valorifica prin luarea de decizii
- Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu angajatii
- Persoana integra si un manager profesionist
- Capacitatea de previziune si de perfectionare continua din punct de vedere economic si organizatoric
- Capacitatea de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitatea pentru deciziile luate

Ce oferim:
- Oportunitatea de a lucra in pozitia cheie intr-o companie aflata in plina dezvoltare, cu istorie, respectata si binecunoscuta in domeniul de afacere din RM
- Un mediu dinamic bazat pe o cultura organizationala deschisa, inovatoare si orientata spre rezultat si performanta
- Loc de munca full-time cu implicare maxima
- Angajare transparenta si corecta juridic
- Oferta salariala atractiva si adecvata, conform asteptarilor si performantei candidatului selectat

Daca simti ca cele citite mai sus reprezinta tocmai ceea ce cautai si te consideri o persoana potrivita si tehnocrata, te rugam sa trimiti CV-ul partenerului nostru in recrutare MANTIS, la adresa de e-mail: hr@mantis.md  , ei te vor contacta pentru detalii si discutii.

Abia asteptam sa ne cunoastem si iti multumim anticipat pentru interesul fata de aceasta noua oportunitate aparuta in compania noastra!

Email: hr@mantis.md

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть
Войти через