Angajam:

Director departament vânzări in România

Suntem in cautare de Director Comercial pentru 5 showroom-uri din Romania, or. București.

Dacă ești un lider innascut caruia ii place să coordoneze si organizeze activitatea departamentelor din cadrul companiei, sa participe la conceperea strategiilor de vanzari, tactici, programe si promotii necesare pentru cresterea vanzarilor si satisfacerea clientilor, atunci te asteptam in echipa noastră.

Principalele responsabilități:
- Dezvoltarea punctelor de vinzari si identificarea de noi oportunitati pe piata;
- Elaborarea si urmarirea realizarii planului de vanzari si profit;
- Stabilirea obiectivelor managerilor din subordine in concordanta cu obiectivele propuse;
- Gestionarea si supravegherea echipelor in vederea atingerii obiectivelor;
- Supervizarea fluxurilor de aprovizionare cu bunuri si servicii necesare desfasurarii
activităţii, asigurarea colaborarii optime cu celelalte departamente implicate;
- Proiectarea si implementarea campaniilor de marketing;
- Urmărirea rezolvarii tuturor problemelor apărute în relaţiile cu clienţii sau cu furnizorii;
- Participarea la fundamentarea, calcularea, emiterea ofertelor de pret si redactarea
contractelor comerciale;
- Reducerea situaţiilor conflictuale, asigurarea permanenta a unei imagini favorabile a companiei;
- Analizarea vânzărilor și planificarea cantitatii optime de mărfuri;
- Colaborarea cu departamentul de marketing in vederea elaborarii strategiilor de promovare;
- Supravegherea, sistematizarea și imbunatatirea procesele de vanzare;

Cerinte:
- Deținerea cetateniei romane,
- Studii superioare, experienta in post similar este obligatorie;
- Abilitati exemplare de management de proiect, negociere, studii de piata si abilitati de
marketing;
- Usurinta in stabilirea relatiilor interpersonale;
- Capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitatea;
- Implicare, adaptabilitate, perseverenta, urmarirea si atingerea obiectivelor;
- capacitatea de coordonare, analiză şi sinteză, organizare, prezentare, argumentare,
planificare, consultare, instruire, motivare, mobilizare, soluționare de probleme, aplanarea
conflictelor, comunicare eficientă.
- Cunoașterea limbii române si ruse
- Abilitatea de a lucra individual și în echipă
- Integritate și discreție profesională.

Oferim:
- Oportunitatea de a activa in Romania;
- Angajarea oficiala in cimpul muncii;
- Salariu decent, cu perspectiva rapida de majorare;
- Participarea la traininguri de dezvoltare personala și profesionala.

Persoanele interesate sunt invitate să ne contacteze la: +(373)79157770;
Expediati CV-ul pe adresa electronică: lilianatandemhr@gmail.com

Telefon: (373)79157770;
Е-mail: lilianatandemhr@gmail.com
Web: www.tandem.md

forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть
Войти через