IMC Group, Holding care activeaza cu success pe piata Republicii Moldova in domeniile Retail (reteaua proprie de magazine IMC Market), B2B, prestării Serviciilor de Consultanţă, Comert si Distributie internationala, Constructii si altele, anunta concurs pentru pozitia vacanta:

Director Constructii si Dezvoltare Patrimoniu

RESPONSABILITATI:
- Asigura functionalitatea si starea tehnica a obiectelor imobiliare, cladirilor, incaperilor, punctelor comerciale din partrimoniul Holdingului
- Stabileste Planul de reparatii preventive pe elementele infrastructurii
- Selecteaza Clientii si intocmeste toate actele necesare pentru darea in arenda a obiectelor imobiliare (publica anunturi, participa la tenderuri)
- Semneaza contracte de arenda si duce evidenta platilor, scadentelor, avansurilor si a creantelor Clientilor in raport cu obiectele date in arenda
- Interactioneaza cu echipele de constructii si mentenanta in vederea executarii lucrarilor de constructie, mentenanta, instalatii, utilitati ale Obiectelor din patrimponiul Societatii
- Primeste, analizeaza si valideaza devizele de cheltuieli pentru lucrarile de constructii si mentenanta
- Asigura igienizarea corespunzatoare a cladirilor, incaperilor, spaţiilor de lucru, punctelor de comercializare şi teritoriului adiacent
- Este responsabil de eliberarea actelor autoritatilor cadasrale si a organelor de resort (certificate, evaluari, autorizatii), precum si respectarea prevederilor legale în vigoare în domeniul sănătăţii şi securităţii muncii (permise si autorizatii antiincendiare, electrice, constructive, etc).
- Asiguraa compenta necesara la personalul serviciului, pune sarcini, controleaza indeplinirea acestora
- Direct responsabil de linia de cheltuieli si investitii din Bugetul Holdingului
- In limita mandatului oferit, selecteaza obiecte imobiliare pentru proiectele comerciale noi si de investitii
- Executa demararea, derularea, finalizarea proiectelor de investitii/mentenanta a obiectelor imobiliare din patrimoniul Holdingului
- Supervizeaza si controleaza riguros externalizarea activitatii de proiectare efectuata de personal autorizat in constructii
- Supervizeaza procesele de proiectare si executie, elaborarea si implementarea solutiilor tehnice pentru cladirile din patrimponiul Holdingului

Profil Candidat
- Experienta într-o pozitie similara minimum de 3 ani
- Studii superioare tehnice (ingineresti, constructie)
- Flexibil, creative, abilitatea de a lucra cu dead-line-urile
- Posedarea capacitații de planificare (capacitatea de a-si organiza si coordona activitatea, de a pune priorităţi, utilizînd şi repartizînd adecvat resursele necesare).
- Creativitate, comunicabilitate, orientare spre rezultatul final.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa electronică:
cadre@imc.md  sau imc.cadre@gmail.com  , indicînd poziţia pentru care aplică.

Doar persoanele ce vor corespunde cerinţelor vor fi contactate.
Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть