Compania „Orhei – Vit” SRL anunţă concurs în vederea suplinirii funcţiei de:

Director comercial

Responsabilităţile principale:
- Conducerea subdiviziunii de comerţ în cadrul companiei: secţia comerţ (naţional / internaţional) şi secţia marketing;
- Elaborarea şi asigurarea implementării planului strategic de dezvoltare a companiei în domeniul comerţului;
- Întocmirea programelor de sporire a nivelului de comerţ şi coordonarea realizării celor planificate;
- Planificarea şi analiza vînzărilor, asigurarea condiţiilor de atingere a obiectivelor stabilite;
- Monitorizarea şi analiza tendinţelor mondiale, regionale, locale a politicii de preţuri şi marketing, inclusiv a concurenţilor;
- Implicarea în elaborarea strategiilor de marketing în vederea promovării produselor companiei;
- Participă la procesului de formare a preţului la mărfurile companiei;
- Asigurarea activităţii eficiente a subdiviziunilor de vînzări;
- Analizează preferinţele consumatorilor şi propune elaborarea produselor noi pentru satisfacerea şi/sau stimularea cerinţelor pieţei, prin optimizarea sortimentului;
- Analiza pieţelor – ţintă la nivel naţional, regional şi mondial, în vederea construirii strategiei de penetrare şi menţinere a cotei de vînzări planificate.

Studii, competenţe, abilităţi:
- Studii superioare în domeniul economic;
- Experienţă de muncă în subdiviziuni de comerţ de peste 5 ani;
- Abilităţi dezvoltate de analiză a pieţelor şi vînzărilor;
- Deprinderi de planificare strategică şi operaţională în domeniul vînzărilor;
- Implicare în activităţi de vînzare a produselor noi pe piaţă naţională şi internaţională;
- Gîndire dezvoltată în afaceri;
- Deprinderi în organizarea sistemică a proceselor de lucru;
- Cunoaşterea la nivel profesionist a principiilor de organizare şi conducere a serviciului de comerţ;
- Spirit de lucru în echipă;
- Deprinderi manageriale.

Calităţi personale:
- creativ;
- comunicabil;
- spirit de iniţiativă;
- încredere în sine;
- capacitate sporită de muncă;
- orientare către rezultate.

Oferim:
- angajare permanentă;
- timp de muncă deplin;
- pachet social atractiv;
- salariu competitiv, se negociază în mod individual în urma interviului.
- amplasare geografică a locului de muncă în mun.Chişinău.

Selectarea candidaţilor este efectuată în temeiul CV cu fotografie, care se expediază la poşta electronică: hr@orhei-vit.com

La interviu vor fi invitaţi doar candidaţii selectaţi.

E-mail: hr@orhei-vit.com

Назад Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть