Compania SIXT rent-a-car Moldova, membră a retelei de companii din 105 tari din lume, anunță concurs pentru postul vacant de:

Content Manager

Căutăm o persoana tânără, ambițioasă și pozitivă, care să se alăture echipei noastre și să participe la procesul de creare de conținut, testare, publicare si promovare al serviciilor de inchiriere auto si leasing operational

Responsabilităţi:

  • Realizarea cercetarilor de piata si analiza rezultatelor;
  • Analiza contentului concurentilor si efectuarea studiului comparativ a acestora;
  • Dezvoltarea politicii de cross selling si fidelizare pentru clientii;
  • Elaborarea strategiilor si politicilor de marketing ale companiei si implementarea acestora;
  • Mentinerea vizibilitatii brandului prin diferite campanii si evenimente;
  • Scrierea, editarea si corectarea textelor din materialele promotionale, ilustratii etc.
  • Lucrul cu furnizorii pe partea de publicitate;
  • Comanda materialelor promotionale si coordonarea efectuarii acestora;
  • Plasarea si monitorizarea blocurilor de publicitate pe retele sociale;
  • Cresterea vizibilitatii contentului social al companiei;
  • Căutarea contentului relevant pentru proiectele companiei
  • Selectarea materialelor și rescrierea contentului companiei
  • Analiza concurentilor

Cerinţe

  • Diplomă universitară (preferabil în filologie, limbi străine, marketing, jurnalism)
  • Abilitatea de a scrie conținut ușor de citit și ușor de înțeles în limbile română, rusă și engleză
  • Buna cunoastere a limbilor româna, rusa si engleza (scrise - la nivel avansat)
  • Abilitățile de editare a textului și a prezentărilor vor fi considerate un avantaj important
  • Cunoasterea excelenta a MS Office (Word, Excel)

Abilități

  • Atenție maximă la detalii și gândire analitică
  • Orientarea cercetării informațiilor suplimentare în mod independent
  • Abilitatea de a organiza volumul de muncă, preluând întreaga responsabilitate pentru ceea ce face
  • Abilitatea de a furniza informații în mod clar și în scurt timp
  • Să fie prietenos și comunicativ

Beneficiile oferite de SIXT

  • Oportunități nelimitate pentru o creștere rapidă a carierei și dezvoltare profesională
  • Mediul de lucru dinamic și prietenos, lipsa de birocrație care face lucrurile mari să fie mai ușor de făcut
  • Echipa internațională de profesioniști, deschisă pentru a vă împărtăși cunoștințe și cele mai bune practici cu dvs.
  • Cursuri profesionale

Asteptari salariale

Nivelul salarial al unei companii internaționale, revizuit la fiecare 6 luni

In baza experienței profesionale - orice nivel de salarizare poate fi discutat.

Informatii suplimentare

Nu ezitați să trimiteți CV-ul, chiar dacă nu sunteți sigur că îndepliniți toate cerințele pentru locul de muncă.

Analizăm și răspundem tuturor CV-urilor primite fără excepții
Dacă aveți întrebări – telefonati la: + 373 69791919

Va rugam sa ne trimiteti CV-ul dvs la: info@sixt.md

Telefon: + 373 69791919
E-mail: info@sixt.md

back forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть