Compania SIXT rent-a-car Moldova, membră a retelei de companii din 105 tari din lume, anunță concurs pentru postul vacant de:

Contabil

SIXT rent-a-car Moldova este o companie tânăra si dinamica care face parte dintr-o companie internaționala - SIXT Germany, lider international in servicii de închirieri auto si leasing operațional.

Cerinţe minime:
- Studii superioare în domeniul economic, cu diploma de licenta sau masterat in Contabilitate financiara;
- Experiență în domeniu contabil de minim 1 an;
- Cunoașterea foarte buna a Standardelor Nationale de Contabilitate si a legislației fiscale;
- Cunoștințe de baza a legislației civile;
- Utilizator avansat de utilizare calculator: MS Office: Excel, Word;
- Cunoașterea 1C;
- Cunoașterea limbilor: româna, rusa, engleza - obligatoriu;
- Abilităţi de comunicare si prezentare;
- Punctualitate, disciplină si gândire analitica.

Responsabilităţi de baza:
1. Evidenta contabila a:
- mijloacelor fixe - autovehicule,
- operatiunilor de inchiriere auto pe termen scurt
- operațiunilor de leasing operational auto,
- stocurilor de piese de schimb si combustibil,
- foilor de parcurs.

2. Urmărirea încasărilor de la debitori cu tinerea evidentei contabile:
- casieria in MDL
- extrase bancare in MDL
- extrase bancare in valuta

3. Corespondenta cu creditorii locali si straini: furnizorii, autoritati de stat.

Se oferă:

- Pachet salarial atractiv, in functie de experienta si ajustat la volumul de lucru
Minim 6250 lei salariu Brut = 5000 lei salariu net.

- Mediu de lucru dinamic;
- Colaborarea cu o echipă dinamică şi profesionistă.

Vă rugăm să transmiteţi CV-ul Dvs  pe
e-mail: info@sixt.md

Confidențialitatea informatiilor din CV si in urma convorbirilor.

E-mail: info@sixt.md                      Web: http://www.sixt.md

Назад Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Contabil șef

Blinoff • Сегодня, Кишинев

Отправить CV

Contabil

IuteCredit • Сегодня, Кишинев

Бухгалтер

Meldava Grup • Сегодня, Кишинев

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть