Contabil Superior | Mogo.md

Despre companie:

Mogo Loans, este compania fondată în 2012, ca furnizor de împrumuturi cu creștere rapidă cu sediul în Letonia, care deține și filiale în Estonia, Lituania, Georgia, Polonia, Romania, Moldova, Bulgaria, Belarus, Armenia, Albania, Ucraina, Bosnia și Herțegovina și Macedonia. Compania are filiale proprii în peste 70 de orașe, colaborează cu mai mult de 600 de reprezentanți auto și are aproximativ 400 de angajați.

Pană astăzi, compania a finanțat mai mult de 160 milioane de euro în împrumuturi și are peste 12.000 de clienți activi si este specializată în domeniul finanțării autoturismelor second hand pentru persoane fizice.

La moment este necesară angajarea unui Contabil Superior, care va fi parte a echipei contabile formată din 4 persoane.

Cerințe:
- Studii superioare în domeniul economic (contabilitate, economie, finanțe)
- Experiență de muncă de cel puțin 3 ani în domeniul contabilității
- Cunoașterea SNC, legislației fiscale
- Cunoașterea limbilor română și rusă, limba engleză - nivel mediu
- Responsabilitate, aptitudini organizatorice, atenție la detalii

Responsabilități principale:
- Urmărirea decontărilor cu furnizorii, contractelor de împrumut/leasing financiar (încasări, facturări)
- Organizarea, efectuarea si evidența plăților pentru furnizori și alți terți
- Raportare către finanțatorii externi
- Pregatirea Rapoartelor locale fiscale si statistice (TVA 12, 5 CI, IE, Serv TS s.a.)
- Evidenta foilor de parcurs
- Reconcilieri lunare/trimestriale/anuale
- Completarea, înregistrarea, evidența și gestiunea documentelor primare, bancare
- Înregistrarea operațiunilor ce țin de mișcarea mijloacelor bănești

Beneficii:
- Program de lucru: 08:30 - 17:30 (Luni - Vineri)
- Birou modern (strada, Cuza Vodă 20/A, sec. Botanica)
- Angajare oficială și pachet salarial atractiv
- Lucrul într-un mediu dinamic și profesionist
- Dezvoltare personală și profesională într-un mediu internațional

Credem că nu doar pachetul de remunerare competitiv, inclusiv o gamă largă de beneficii, atrag colegii noștri să lucreze pentru Mogo, ci și atmosfera prietenoasă și condițiile generale de lucru.

Dacă crezi că această oportunitate este potrivită pentru tine, te rugăm să trimiți CV-ul partenerului nostru în recrutare hr@mantis.md  , iar ei te vor contacta pentru un interviu.

Email: hr@mantis.md

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть
Войти через