Contabil-șef (pentru tineri ambițioși)

Compania Jizdan & Partners este în căutarea candidaților pentru postul vacant de:

Suntem în căutarea unei persoane tinere și ambițioase care dorește să devină în perspectiva apropiată contabil-șef (chiar dacă până acum nu a deținut o astfel de funcție).

Cerințe faţă de candidat:

  • Studii superioare în domeniul contabilității (preferabil);
  • Experiență într-un post similar preferabil 1-2 ani (se acceptă persoane care activează în calitate de contabil, dar se ocupă și de prezentarea dărilor de seamă fiscale și statistice);
  • Сunoașterea SNC, legislației fiscale și legislației muncii;
  • Cunoștințe în domeniul resurselor umane;
  • Evidența contabilă primară, elaborarea și prezentarea rapoartelor și dărilor de seamă;
  • Сunoștințe avansate de operare PC, inclusiv 1C v8 și MS Office;
  • Cunoașterea limbii de stat şi a limbii rusă este obligatorie (cunoașterea limbii engleze sau franceze va constitui un avantaj).

Responsabilităţi:

  • Întocmirea documentelor contabile primare, registrelor contabile;
  • Înregistrarea în programul de contabilitate a documentelor primare;
  • Întocmirea și prezentarea dărilor de seamă fiscale, statistice, conform legislației în vigoare.
  • Calcularea salariilor;
  • Întocmirea situațiilor financiare și închiderea anului contabil;
  • Oferirea consultațiilor fiscale.

Compania oferă:

  • salariu motivant;
  • pachet social integral;
  • experiență din diverse domenii de activitate (IT, comerț, producere, servicii, ONG etc.);
  • posibilitatea publicării propriilor articole în reviste de specialitate (Contabilitate și Audit, Monitorul fiscal FISC.md etc.) și participarea la cursuri (seminare);
  • perspectiva creării unei cariere de succes într-o companie dinamică și perspicace.

Persoanele interesate de postul vacant sunt rugate să expedieze CV-ul cu fotografia inclusă la adresa de e-mail: info@jizdan.md / hr@jizdan.md.

Vor fi invitate la interviu doar persoanele selectate.
Remunerarea se stabileşte în baza rezultatelor interviului.
Vă mulțumim pentru timpul acordat!

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть