Consultant Clienți

Departamentul Resurse Umane anunţă existenţa postului vacant:

Profilul candidatului:

  • Studii – superioare sau studii medii de specialitate în domeniul financiar-economic;
  • Experiență de muncă în domeniul bancar nu este obligatorie, dar este binevenită;
  • Cunoașterea limbii române, rusa- fluent iar limba engleză – constituie un avantaj;
  • Persoană ambițioasă și energică;
  • Măiestria de a expune informaţia laconic şi concret;
  • Capacitate de a percepe şi estima riscul aferent activităţii bancare;
  • Capacitatea de a ameliora situațiile de conflict;
  • Abilitatea de a lucra în echipă.

Responsabilitățile de bază:

  • Întâmpină şi ghidează clienţii în interiorul sucursalei;
  • Oferă informaţii  cu privire la produsele şi serviciile băncii;
  • Promovează produsele non-credit ale băncii, dedicate segmentului retail;
  • Aplică în prestarea serviciilor sistemul BankFlex pentru clienţii subscrişi la acest tip de serviciu;
  • Aplică în prestarea serviciilor aplicația Maibank pentru clienţii subscrişi la acest tip de serviciu;
  • Acordă clienților persoane fizice, consultații și suport în activarea cardului eliberat prin modalitatea PIN by SMS;
  • Acordă clienților persoane fizice, consultații și suport în utilizarea Terminalului Self Service, ATM;
  • Acordă clienților băncii, suport în utilizarea rândului electronic, redirecționează la specialistul necesar.

Avantajale angajării:

  • Remunerarea cu parte fixă cât și variabilă;
  • Reduceri la partenerii noștri (centre medicale, magazine autohtone, săli de sport etc; );
  • Credite preferențiale și pachet corporativ;
  • Tichete de masă;
  • Oportunitate excelentă de a forma o carieră profesională în cadrul echipei maib.

Expediază CV-ul pe adresa resurseumane@maib.md indicând funcția pentru care candidezi și hai să facem echipă frumoasă împreună!

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть