Cooperativa de Intreprinzator Agrostoc anunţă postul vacant de:

Broker vamal

Cerinte:
- Studii superioare
- Experiență de lucru: de cel puțin 2 ani în domeniu
- Cunoașterea legislației (conoasterea codului vamal si reglimentari vamale in vigoare)
- Cunoașterea avansată a aplicațiilor MS Office la nivel avansat (Word, Excel, PowerPoint)
- Cunoașterea limbii române, ruse, engleza (constituie un avantaj)
- Permis de conducere (categoria B)
- Flexibilitate, perseverență, creativitate și ambiție
- Capacitatea de a lucra în echipă
- Capacitatea de folosire eficientă a timpului de lucru

Responsabilități:
- Reprezentarea companiei in relatia cu furnizorii
- Comunicarea cu autoritățile vamale
- Pregatirea declaratiilor vamale import/export/, conform procedurii stabilite de legislatia R. Moldova si obtinerea avizelor de la institutiile de stat pentru efectuarea importului
- Gestionarea plasării a mărfurilor la antrepozit vamal
- Asistarea si prezentarea marfii la vamuire
- Prezentarea si sustinere documentelor de insotire in vama
- Stocarea si evidenta documentelor aferente procesului de vamuire

Ofertă (Bonusuri, Beneficii):
- Pachet salarial competitiv, în funcție de performanțe
- Activitate interesantă si motivantă
- Automobil de serviciu
- Oficiu modern amplasat în centrul orașului Chișinău
- Oportunitatea de dezvoltare.

Candidații interesați să ne cunoască sunt rugați să ne transmită CV-ul la adresa de e-mail: corina.juncu@agrostoc.md

*Vor fi contactate doar persoanele selectate. Toate detaliile despre condițiile salarizării vor fi discutate în cadrul interviului.

back forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть