Asistent manager sistem de calitate şi siguranţă alimentară

Compania „Orhei – Vit” SRL anunţă concurs în vederea suplinirii funcţiei de:

Responsabilităţile principale:

  • Creează o bază de date a documentaţiei tehnologice interne;
  • Participă la auditul intern a proceselor de producere la fabrica de conserve din fructe şi legume;
  • Identifică neconformităţi în procesele de producere la fabrica de conserve din fructe şi legume;
  • Organizează perfectarea actelor de neconformitate;
  • Soluţionarea solicitărilor clienţilor – asistenţă pentru clienţi;
  • Colaborarea cu departamentele oportune în rezolvarea şi asigurarea unui răspuns pentru cererile clienţilor şi reclamaţiile acestora;
  • Oferă informaţii clienţilor, emite şi transmite e-mailuri, faxuri, scrisori la solicitarea clienţilor despre business-procesele existente, despre calitatea producţiei;
  • Soluţionează reclamaţiile şi pretenţiile clienţilor;
  • Înregistrarea în sistem a reclamaţiilor şi gestionarea anchetelor în vederea soluţionării reclamaţiilor;
  • Prioritizarea sarcinilor astfel încât solicitările/reclamaţiile clienţilor sa fie rezolvate în standardul de timp agreat de procedura internă;
  • Reprezentarea Companiei în discuţiile cu autorităţile locale, cu clienţii, în ceea ce priveste reclamaţiile;
  • Organizarea Call Center-ului pentru a spori standardele de calitate ale organizației.

Studii, competenţe, abilităţi:

  • Specialist în domeniul păstrării şi procesării fructelor şi legumelor;
  • Experienţă de activitate la fabrici de conserve în funcţii de tehnolog Şef sau Şef producere sau Şef laborator sau secţia controlul tehnic a calităţii (ОТК);
  • Cunoaşterea standardelor naţionale şi internaţionale în domeniul păstrării şi procesării fructelor şi legumelor;
  • Experienţă în implementarea şi menţinerea unui sistem de management tip: ISO 9001, ISO 22000, HACCP, etc;
  • Dorinţă de a învăţa un sistem nou în domeniul asigurării calităţii şi siguranţei alimentare;
  • Studii superioare în domeniul tehnologiei alimentelor;
  • Cunoaşterea limbilor română, rusă şi engleză;
  • Abilităţi de comunicare dezvoltate şi orientarea spre rezultat;
  • Experienţa similară într-o companie de producere va constitui un avantaj.

Calităţi personale:

  • creativitate;
  • comunicabilitate;
  • spirit de iniţiativă;
  • încredere în sine;
  • capacitate sporită de muncă;
  • orientare către rezultate.

Oferim:

  • Instruirea din partea companiei;
  • Salariu competitiv şi motivant;
  • Posibilitatea de dezvoltare personală şi profesională;
  • Stil de conducere democratic;
  • Amplasarea locului de muncă în or. Orhei și mun. Chişinău.

Selectarea candidaţilor este efectuată în temeiul CV cu fotografie, care se expediază la poşta electronică: hr@orhei-vit.com.

La interviu vor fi invitaţi doar candidaţii selectaţi.

E-mail: hr@orhei-vit.com

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть