Administrator sisteme Linux

Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Cerințe:

Cunoștințe demonstrabile în instalarea, mentenanța și gestiunea sistemelor de operare Linux (CentOS/RHEL, Ubuntu);
Cunoștințe demonstrabile în tehnici și tehnologii de securizare și monitorizare a sistemelor de operare Linux;
Experiență în administrarea platformelor bazate pe tehnologiile / suitele de tehnologii: Apache HTTP, Apache Tomcat, Nginx, JBoss/WildFly;
Experiență în administrarea SGBD: MySQL/MariaDB, PostgreSQL;
Experiență în bash/python/perl scripting;
Cunoștințe generale TCP/IP;
Cunoștințe în managementul configurării, instrumente de automatizare (ex Ansible) și tehnologii de containerizare constituie un avantaj;
Studii superioare complete de specialitate.

Responsabilități:

Instalarea, configurarea și menținerea sistemelor de operare;
Asigurarea continuității sistemelor de operare și componentelor instalate;
Automatizarea proceselor de administrare a sistemelor și platformelor;
Soluționarea incidentelor în infrastructura gestionată;
Elaborarea și menținerea documentației de sistem.

Beneficii:

Schema salarială atractivă;
Lucru cu cele mai noi tehnologii;
Training-uri și pregătire profesională;
Oportunități de creștere în carieră;
Contract de angajare în prima zi de muncă;
Oficiul în centru;
Echipă prietenoasă și mediu de lucru confortabil;
Zi liberă achitată în ziua de naștere.

Expediază CV-ul la adresa de email: hr@stisc.gov.md
Pentru mai multe informații accesează: www.stisc.gov.md
E-mail: hr@stisc.gov.md
Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV