Angajăm:

Web Developer

Candidatul ideal

Dorim sa ne extindem echipa web si cautam un coleg pasionat, ambițios, pragmatic, sociabil si care să devina un partener pe termen lung si membru de baza in echipa noastra.

Vei lucra impreuna cu echipele din Romania si Spania, pentru unul dintre cele mai mari proiectele de e-commerce din Europa.

Descrierea jobului

  • vei implementa functionalitati customizate folosind PHP, MySQL, JavaScript, HTML, CSS, REST API si librarii/unelte moderne associate;
  • vei propune optimizari ale solutiei tehnice;
  • vei fi implicat in SDLC (system development lifecycle) pentru dezvoltarea de capabilitati software noi;
  • vei primi cerinte functionale pe care va trebui sa le transformi in cerinte tehnice si apoi in cod functional;

Cerintele jobului

  • cunostinte avansate de PHP/JavaScript/HTML/CSS;
  • familiar cu OOP, MVC, Smarty;
  • cunoasterea platformei CS-Cart si capabilitatea de a face customizari;
  • atitudine deschisa fata de noile tehnologii intrucat parte din obiectivele noastre este modernizarea continua a arhitecturii software (cu directie catre JS frameworks si API-first);
  • cunostinte avansate in realizarea, interogarea si utilizarea bazelor de date (MySQL);
  • capacitatea de a intelege procesele E2E la nivel de ecosistem tehnic (front-end, back-end, data layer, API integrations);
  • apreciam daca esti familiar cu Amazon AWS si Linux, software de versionare (svn/git);

Beneficii

  • salariu atractiv care reflecta responsabilitatile si bonusuri pe proiect;
  • job full-time;
  • vei putea invata tehnologii noi și vei fi implicat în implementari cu diverse grade de complexitate;
  • vei fi factor decizional in zona tehnica si de arhitectura a sistemului software;
  • un mediu de lucru flexibil (in principal remote), multicultural, orientat catre rezultate, specific unei companii inovative;
  • vei face parte dintr-o echipa de profesionisti pasionati, atat pe partea tehnica cat si de business;
  • mod de lucru agil si structurat;

Asteptam CV-urile dvs. la adresa de e-mail: ddragos.andrei@gmail.com

Persoana de contact: Dragos Andrei

Inainte

Alte anunturi publicate de aceasta companie