UX Designer

UX Designer

Cerințe:

  • Înțelegerea comportamentului și calatoria/experiențele utilizatorilor pe platforme de e-commerce;
  • Experiență de lucru ca UI/UX Designer sau pe poziția similară;
  • Înțelegerea proceselor de proiectare centrate pe utilizator și a gândirii de proiectare;
  • Experiență în construirea și gestionarea portofoliului UX și colaborarea în cadrul unor echipe agile pentru a contribui la obținerea rezultatelor și a crea produse câștigătoare;
  • Cunoașterea prototipurilor și a instrumentelor wireframe (de exemplu, Figma, Wireframe.cc și InVision, Adobe XD);
  • Nivelul așteptat este consultant sau un analist cu experiență, unde capacitatea și creativitatea UI/UX sunt atât importante cât experiența;
  • Spiritul de echipă, abilități puternice de comunicare pentru a colabora cu diverse părți interesate la nivel global;
  • Abilități bune de gestionare a timpului.

Responsabilități:

  • Aplicați instrumentele de gestionare a proiectelor Agile în colectarea și evaluarea cerințelor utilizatorilor, în colaborare cu managerii de produse și inginerii;
  • Optimizați site-ul pentru a îmbunătăți ușurința de utilizare și pentru a crea cea mai bună experiență a utilizatorului;
  • Explorați diferite abordări pentru rezolvarea problemelor utilizatorilor finali împreună cu proprietarii de produse și analiștii de afaceri;
  • Ilustrați idei de proiectare folosind storyboard-uri, fluxuri de procese și sitemap-uri, creați desene grafice originale (de exemplu, imagini, schițe și tabele);
  • Dezvoltați machete și prototipuri ale interfeței de utilizare care ilustrează clar modul în care funcționează și arată site-ul;
  • Creați prototipuri de rezoluție scăzută / înaltă care lucrează cu software de proiectare, proiectând elemente grafice ale interfeței de utilizator, cum ar fi meniuri, file și widget-uri;
  • Construiți butoane de navigare a paginilor și câmpuri de căutare;
  • Efectuați ajustări ale aspectului pe baza feedback-ului utilizatorilor (proces iterativ);
  • Identificați și depanați problemele UX (de exemplu, capacitatea de reacție);
  • Respectați standardele de stil pentru fonturi, culori și imagini.
Beneficii:
  • Salariu atractiv;
  • Job full-time (8 ore) sau part-time (4-6 ore) (Remote);
  • Un mediu de lucru flexibil, multicultural, orientat către rezultate, specific unei companii inovative.
Așteptăm CV-urile dvs. la adresa de e-mail: hr.oceano.b2b@gmail.com  , cu specificarea poziției pentru care aplicați.

Alte anunturi publicate de aceasta companie