Story-Teller, AO ''Concordia. Proiecte Sociale''

                        - este o asociație umanitară și non-profit;

                  - activează în Austria, Germania, Romania și Bulgaria;

             -  prezentă în Republica Moldova din 2004;

        -  își desfășoară activitatea pe tot teritoriul Republicii Moldova;

              -  este avocatul săracilor și al orfanilor;

                              -   îngrijește anual de cca 4450 de beneficiari unici din familii social-vulnerabile.

Povestirea este un mijloc de partajare și interpretare a experiențelor. Peter L. Berger spunea că viața umană este înrădăcinată în mod narativ, oamenii își construiesc viețile și își modelează lumea în case în funcție de aceste fundamentări și amintiri. Poveștile sunt universale în sensul că pot acoperi diferențele culturale, lingvistice și legate de vârstă.

Noi credem că faptele pot fi înțelese ca versiuni mai mici ale unei povești mai mari. Dacă ești adeptul acestei ipoteze și te regăsești în descrierea de mai jos, atunci te invităm să suplinești postul vacant de STORY-TELLER
în cadrul echipei CONCORDIA Moldova.

AO ’’Concordia. Proiecte Sociale’’ descoperă zi de zi oameni profesioniști, care activează împreună pentru a realiza obiectivele propuse, prin stimularea creșterii spiritului de echipă.

Responsabilități:
- Documentarea și scrierea poveștilor de viață din CONCORDIA (Human Interest Stories) pentru programul de fundraising național si internațional, online si offline;
- Contractarea de colaboratori și managementul relației cu aceștia (fotografi, producători video etc);
- Asigurarea conținutului pentru comunicarea de tip fundraising online și offline la nivel național și internațional (Romania, Moldova, Austria);
- Producerea materialelor conform regulamentelor interne (de exemplu Politica de protecția copilului, Codul de conduită etc.).

Așteptări faţă de candidaţi
- Se exprimă bine în limba romănă și în limba engleză, oral și în scris;
- Știe să asculte și să relateze povești de viață;
- Are îndemanare fotografică;
- Are disponibilitate pentru deplasări interne și externe;
- Familiarizat cu modul de lucru online;
- Cunoștințe temeinice de operare PC (Word, Excel, Power Point, baze de date) și în utilizarea internetului;
- Nivel avansat al limbii engleze (scris și vorbit);
- Permis de conducere, cat.B;
- Deschis pentru a învăța lucruri noi;
- Are cunoștințe de bază  în instrumente de marketing și fundraising: direct mailing, e-mailings;
- Are minim 3 ani experiență în Comunicare, PR, Fundraising sau domenii asemănătoare;
- Experiență de minim 3 ani în mass-media prezintă avantaj.

Oferim:
- Salariu atractiv – care oferă oportunitatea unei vieți la tine acasă;
- Bonus de performanță anual;
- Buget personal pentru dezvoltare, participări la trening-uri și conferințe specializate;
- Seminare de integrare a colegilor noi, pentru ca perioada de acomodare să fie mai eficientă și desigur mai plăcută;
- Dacă ești tânăr specialist și nu ai o experiență - ai un mentor dedicat care te va ajuta să te integrezi,  prin diverse trening-uri și suport;
- Program de muncă stabil, cu pauza de masă;
- Experiență în proiecte internaționale;
- Team building-uri/ evenimente de relaxare oferite de către organizație;
- Zi liberă de ziua ta, cu menținerea salariului – pentru a fi mai aproape de cei dragi;
- Plus 2 zile de concediu anual la fiecare 3 ani lucrați în organizație;
- Tichete de masă;
- Birou confortabil și dotat cu birotică;
- Pachet gratuit de comunicare, inclusiv și aparat telefonic la solicitare.

Loc de muncă: Sediul A.O. ”Concordia. Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, or. Chișinău

A.O. "Concordia. Proiecte. Sociale", este o organizație care protejează copiii / beneficiarii de orice abuz asupra acestora și are aprobată o Politică pentru Protecția Copilului și Codul de Conduită, care se respectă în totalitate de către angajați.

Se prelungește termenul de depunere a CV-urilor până la data de 18.05.2021.
Rugăm să transmiteți CV-ul Dvstră și scrisoarea de intenție, indicând POZIȚIA la care aplicați, până la data de 18.05.2021, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova@concordia.or.at
Telefon: 0 22 23 55 81

E-mail: hr.moldova@concordia.or.at
Telefon: +0 22 23 55 81

Alte anunturi publicate de aceasta companie

Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin