Specialist Secția audit intern

Î.S. „POŞTA MOLDOVEI”

ANGAJEAZĂ

Responsabilități:

  • asigurarea perfectării rapoartelor de audit și examinarea acestora în conformitate cu procedurile stabilite;
  • asigurarea respectării standardelor de audit aplicabile la planificarea, realizarea și raportarea rezultatelor auditurilor;
  • generalizarea rezultatelor auditurilor efectuate.

Cerințe:

  • studii superioare, de licență sau echivalente, în domeniul contabilitate, audit, economie.
  • bună cunoaștere a limbii române, ruse (o limbă de circulație internațională reprezintă un avantaj);
  • cunoştinţe de operare la calculator : (Word, Excel, Access, Internet, poșta electronică etc.)
  • abilitați de comunicare interpersonală
  • cunoștințe ale legislației în vigoare și normale interne ale entității;
  • cunoșterea standardelor de audit intern și contabilitate;
  • cunoașterea practicilor și procedurile aplicabile în domeniul auditului;
  • minim 2-3 ani experiența profesională în domeniul de activitate reprezintă un avantaj.

Calitați personale:

  • capacitate de organizare/realizare a activității de audit;
  • luare a deciziilor corecte în mod operativ;
  • corectitudine, seriozitate, atitudine principială în relațiile cu oamenii;
  • capacitate de autoinstruire și îmbunătățire permanentă a performanțelor personale;
  • comportament decent;
  • rezistență la efort și stres;
  • conduită morală și profesională desăvârșită

Beneficii:

  • program de lucru stabil;
  • oportunitate de angajare pe termen lung;
  • posibilitate de dezvoltare personală;
  • pachet social;

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: hr@posta.md, indicând funcția pentru care candidați.
La interviu vor fi invitați doar candidații selectați.

E-mail: hr@posta.md
022-251-221

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide