Specialist Resurse Umane

WeWire Harness Tehnology SRL caută un nou coleg pentru suplinirea funcției vacante de Specialist Resurse Umane.

Grupul internaţional Coroplast, Germania, este specializat în producerea cablajelor auto şi a benzilor adezive. Grupul Coroplast îşi desfӑşoarӑ activitatea în 7 state, printre care China, Polonia, Tunisia, Mexic, SUA, Germania şi Moldova.

WeWire Harness Technology SRL și-a început activitatea în Republica Moldova în 2017 ca reprezentanţă locală a Grupului Coroplast. Fabrica deschisӑ în Căușeni oferă câteva sute de locuri de muncă în sud-estul țării, implementând practici internaționale la nivel local.

Principalele responsabilități:
• Elaborează documentația pentru angajare / modificare a condițiilor de muncă
• Actualizează dosarele personale ale angajaților
• Pregăteşte documente de muncă: certificate, permise de muncă, etc
• Întreține baza de date a departamentului RU
• Organizează şi monitorizează acţiunile de motivare a personalului
• Oferă asistență pentru alte procese: evaluarea performanței, înregistrarea concediilor de odihnă, actualizări ale legislației muncii etc
• Oferă servicii de suport pentru alte procese de resurse umane, cum ar fi îmbarcarea angajaților noi, instruirea și integrarea lor.

Experiență și abilitățile necesare:
• Studii superioare
• Cunoașterea legislației muncii
• Cel putun 2 ani experienta anterioara in domeniu
• Cunoașterea limbilor română și rusă la nivel avansat, engleza constituie un avantaj
• Cunoașterea metodelor moderne de evidență a personalului
• Capacitatea de a lucra cu un flux mare de informații și cu sarcini multiple
• Cunoștințe de operare PC (Word, Excel) și 1C
• Abilităţi organizatorice
• Capacitate de analiză și sinteză
• Capacităţi de negociere
• Atitudine pozitivă şi proactivă, spirit de echipă.

Noi oferim:
1. Mediu de lucru prietenos într-o echipă multinaţională
2. Oportunităţi de dezvoltare profesională
3. Pachet social deplin (concediu plătit, tichete de masă, asigurare medicală)
4. Pachet salarial fix şi bonus de performanţă.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV-ul la adresa
hr.md@wewire-harness.com
Vor fi contactate doar persoanele selectate.
Vă mulţumim pentru că aţi aplicat!

Alte anunturi publicate de aceasta companie