Specialist Recrutare

Compania ROGOB te provoacă la un nou job!

Compania Rogob este în căutarea unei colege/unui coleg pentru a suplini funcţia de Specialist Recrutare.
În rolul de Specialist Recrutare vei identifica necesitățile de recrutare și vei asigura compania cu necesarul de personal.

responsabilitățile tale:
  • organizarea și coordonarea procesului de recrutare și selecție end to end a potențialilor candidați
  • organizarea și participarea la interviurile de selecție conform procedurii de recrutare
  • colaborarea cu departamentele interesate în procesul de recrutare
  • evaluarea competențele potențialilor candidați, conform cerințelor de recrutare
  • oferirea feedback-ului necesar candidaților în urma procesului de recrutare
  • monitorizarea și evaluarea practicilor de recrutare, implementarea soluțiilor de optimizare a procesului existent și a celor mai bune practici de recrutare
  • organizarea campaniilor de recrutare pe rețelele de socializare
  • stabilirea parteneriatelor cu instituțiile de învățământ, agenții, organizații de specialitate, în vederea identificării specialiștilor din domeniu
  • oferirea suportului necesar noului angajat în procesul de integrare în echipă
  • oferă suport angajaților companiei în probleme de resurse umane (legislație, proceduri și politici interne etc.)
  • actualizarea cu acuratețe a bazei de date a potențialilor candidați
  • elaborarea rapoartelor specifice în baza indicatorilor de performanță prestabiliți
ce așteptăm:
  • studii superioare (preferabil în managementul resurselor umane sau psihologie)
  • experiență de min. 1 an într-o poziție similară
  • cunoașterea legislației muncii
  • fluență în limbile romănă și rusă, engleză reprezintă un avantaj
  • bune cunoștințe a pachetului MS Office
  • abilități excelente de organizare a timpului și de prioritizare a activităților
  • respectarea termenelor-limită și realizarea sarcinilor simultane
  • persoană proactivă și cu spirit de echipă
ce oferim:
  • carieră într-o companie în plină dezvoltare
  • pachet salarial și social stimulativ
  • mediu de lucru dinamic
Dacă te-ai regăsit în cele descrise mai sus, transmite CV-ul și scrisoarea de intenții, cu specificarea funcției pentru care aplici, la adresa: hr@rogob.md   și noi avem grijă să te contactăm.

                                                             Te așteptăm în echipa Rogob!

E-mail: hr@rogob.md

Alte anunturi publicate de aceasta companie