Social Media Marketing Manager (SMM)

Compania "REMARK" este in căutarea unui nou angajat la poziția de:

Ești pasionat de social media, ai spirit analitic și știi să creez campanii de advertising?
Știi cum să captivezi atenția publicului, știi care este publicul țintă?

Principalele responsabilități ale postului sunt:

  • dezvoltarea și implementarea strategiei de marketing
  • desfășurarea PR programei companiei în rețelele de socializare
  • elaborarea content planului și conținutul acestuia
  • măsurarea, testarea și crearea raporturilor despre campaniile și strategiile sociale cu folosirea instrumentelor analitice
  • interacționarea cu user (lucru cu comentariile)
  • lucrul cu menționarea brand-ului în rețelele sociale, SERM

Căutăm o persoană care să aibă:

  • Studii superioare finalizate, specializarea în ştiinţele comunicării, advertising, marketing ;
  •  Minim 1 an experienţă practică în domeniul comunicării;
  •  Cunoştinţe utilizare MS Office;
  •  Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului;
  •  Experienţă în gestionare de proiecte interdisciplinare;
  •  Experienţă în gestionarea de bugete, utilizând sisteme moderne de planificare colaborativă;
  •  Capacităţi creative şi conceptuale;
  •  Nivel ridicat de implicare, muncă în echipă.

Noi oferim:

  •  Oportunitatea de dezvoltare profesionala și personală;
  •  Proiecte ambitioase;
  •  Pachet salarial motivant bazat pe performanță;
  •  Un sistem de management modern;

Poți aplica direct la acest anunț și te vom contacta noi! hr@remark.md    cu mențiunea ”SMM”

E-mail: hr@remark.md

Telefon: 062055517

Alte anunturi publicate de aceasta companie