Social Media Manager

Angajăm:

Ești în căutare de job? Îți place să administrezi rețelele de socializare Instagram, Facebook, TikTok și LinkedIn? Ai și abilități de Copywriter? Atunci, tu ești candidatul ideal pentru poziția de Social Media Manager.

Dacă tu:

  • Ești persoană activă, comunicativă și creativă,
  • Ai experiență în domeniu SMM / Digital marketing,
  • Cunoști și înțelegi specificul rețelelor sociale,
  • Cunoști limbă română la nivel avansat, engleza la nivel de comunicare,
  • Vino alături de noi!

Responsabilități:

  • Administrarea conturilor companiei în cadrul rețelelor de socializare;
  • Crearea și publicarea de conținut relevant (Facebook, Instagram, LinkedIn, Messenger);
  • Elaborarea și planificarea strategiilor de promovare online;
  • Setarea/implementarea campaniilor de promovare (targetare, boostare);
  • Urmărirea rezultatelor și optimizarea campaniilor;
  • Elaborarea rapoartelor;
  • Influencer Marketing (identificarea și contactarea influencerilor);
  • Implicarea în alte sarcini ale Departamentului de Marketing (brainstorming).

Noi oferim:

  • Salariu decent, corespunzător nivelului profesional al solicitantului;
  • Program de lucru: luni - vineri, între orele 9:00 și 18:00;
  • Telefon mobil, laptop;
  • Locația biroului: Columna, 153 (Chișinău);
  • Teambuilding-uri inedite și relaxante.

E-mail: hr@dmlink.md

Alte anunțuri publicate de aceasta companie