Oferta de angajare:

SMM Specialist sau online marketing specialist

ACCENT GROUP este lider pe piață locală de telecomunicații, oferind „la cheie” un serviciu complect de soluții optimizate de cea mai modernă generație pentru a ajuta clienții, cum ar fi operatorii de telecomunicații, agențiile guvernamentale, băncile locale cu diferite probleme. Am devenit cel mai mare distribuitor din Republica Moldova și din regiune, reunind aproximativ 70 de mărci și reprezentând cele mai mari companii de software (IBM, Alcatel-Lucent, etc.), ca sediul lor local.

Cerinţe:
- Experiență în domeniul SMM și / sau internet marketing;
- Înțelegerea specificatiilor fiecare dintre rețelele sociale;
- Cunoașterea Photoshop, Illustrator;
- Abilitati bune in crearea si editarea textelor;
- Cunoașterea limbii ruse si române la perfectie, engleza nivel de comunicare;
- Setarea promotiilor in Google Adwords;
- Crearea design la landing pages si makete simple
- Abordare responsabilă a sarcinilor, diligență, atenție, învățare.

Responsabilităţi şi atribuţii:
- Gestionarea paginilor retelelor sociale
- Implicarea la maxim in serviciile de design, foto, video, copywriting
- Elaborarea si implementarea planului media
- Setarea/implementarea campaniilor de promovare (Social Media, Affiliate marketing, Google AdWords, Facebook Ads, Google Search)
- Realizarea/conceperea mesajelor publicitare
- Urmarirea rezultatelor, optimizarea costului per conversie, optimizare CPC
- Crearea mediaplanurilor pentru promovare online
- Elaborarea raporturilor la finele companiilor publicitare online
- Adoptarea naketelor si crearea resize-urilor pentru banerele online
- Implicarea in alte sarcini ale departamentului de Marketing.

Compania oferă:
- Program de lucru de 8 ore/zi (de la 9.00 pînă la 18.00);
- Pachet social complet;
- Nivel înalt de salarizare;
- Creştere profesională;

Vă rugăm să expediaţi CV cu poză, pe adresa de email: cadre@accent.md

forward

Alte anunturi publicate de aceasta companie