We are hiring:

SEO Specialist

Echipa Midnight.Works este în căutarea unui Specialist SEO pentru imbunatatirea rezultatelor pe motoarele de cautare si activitati de marketing

Responsabilități de bază:
- Elaborarea strategiilor de promovare, optimizare și dezvoltare a website-ului;
- Analiza traficului, indexarea site-ului, crearea structurii interne și scrierea recomandărilor pe SEO;
- Controlul promovării site-ului la toate etapele;
- Mărirea vizibilității totale a site-ului și a traficului;
- Analiza informației;
- Pregătirea recomandărilor pentru alți membri din echipă (SMM Manager, Developeri, etc.)

Aptitudini necesare:
- Experiență de lucru în domeniul SEO;
- Înțelegerea caracteristicilor de lucru a motoarelor de căutare;
- Cunoașterea metodelor de optimizare a motoarelor de căutare si capacitatea de a le folosi în practică;
- Cunoașterea funcționalului Google Analytics, Google Webmaster, etc;
- Capacități analitice bune și perseverență;
- Cunoașterea tehnologiei și principiilor tendințelor moderne SEO, înțelegerea algoritmilor de lucru a motoarelor de căutare;
- Capacitatea de lucru în echipă.

Oferim:
- Angajare oficiala, pachet social;
- Grafic de lucru 9:00-18:00 (luni-vineri);
- Colectiv tinar, amabil si sociabil;
- Dulciuri, ceai si cafea din partea casei.

Candidații interesați sunt rugați să-și trimită CV-ul la adresa hr@midnight.works    indicînd poziția care dorește să o ocupe în cadrul echipei noastre.

back forward

Alte anunturi publicate de aceasta companie