Șef Secției dezvoltare e-produse / Начальник отдела разработки электронных банковских продуктов

BC "COMERTBANK" S.A. anunta concurs pentru suplinirea postului vacant de:

Obiectivul postului

Elaborarea, implimentarea e-produselor/serviciilor noi (inclusiv carduri bancare).

Responsabilitați principale:

  • Analiza e-produselor şi e-serviciilor bancare existente pe piața financiar-bancară;
  • Elaborarea și implimenatare e-produselor şi e-serviciilor bancare noi;
  • Stabilirea relatiilor cu beneficiarii si partenerii proiectelor;
  • Dezvoltarea continuă a e-produselor/e-serviciilor bancare existente;
  • Elaborarea sarcinelor tehnice aferente produsului/serviciului in dezvoltare/implementare;
  • Efectuarea testărilor necesare aferente proiectului de implementare din punct de vedere funcțional și corespunderii sarcinii tehnice perfectate;
  • Coordonarea echipelor participante in proiect;
  • Administrarea bugetului proiectului

Cerințe față de candidat:

  • Experiență minim 2 ani in sector carduri
  • Să posede cunoştinţe specifice despre activitatea cu carduri bancare,
  • Să posede cunoştinţe tehnice privind modul de utilizare a aplicaţiilor în domeniul carduri de plată: (aplicaţiile băncii şi Open Way);
  • Orientare spre proces și rezultat
  • Capacitați de organizarea si planificare
  • Cunoașterea limbilor română/rusă, engleză nivel mediu-avansat
  • Abilitați de lucru in echipa si individual
  • Cunoașterea legislației și a actelor normative in domeniul financiar-bancar.
  • Cunoaşterea avansată MS Office, Internet;

Начальник отдела разработки электронных банковских продуктов

Цель функции: разработка и внедрение электронных банковских продуктов/услуг(включая банковские карты)

Главные обязанности:

  • Анализ электронных продуктов и услуг существующих на банковском рынке;
  • Разработка и внедрение новых электронных продуктов
  • Установление и поддержание связи с партнерами
  • Обновление существующих продуктов/услуг
  • Разработка технических заданий и тестирование результатов;
  • Роль координатора внедряющей команды
  • Мониторинг бюджета проекта

Требования:

  • Опыт работы минимум 2 года в сфере банковских карт
  • Владение специфическими знаниями в области карточек (VISA, процессирование карт),
  • Владение техническими знаниями в области карт (аппликация Open Way)
  • Ориентация на результат и успех
  • Умение организовывать и планировать
  • Знание румынского/русского языка и английского (средний – свободный)
  • Умение работать в команде и индивидуально
  • Знание нормативных актов и законодательства финансово-банковской сферы
  • Глубокое знание MS Office, Internet;

E-mail: secretary@comertbank.md
Telefon: 022 -839-783, 022 839-749

Alte anunturi publicate de aceasta companie