Șef departament înregistrări

ÎM Farmaco SA, companie care activează pe piața Republicii Moldova în domeniul farmaceuticii și suplimentelor alimentare, angajează:

Responsabilități și Atribuții:
- Elaborarea documentație normative: Monografia Farmacopeică, Modificări la monofrafiea farmacopeică (justificarea specificaţiei), Regulamentul tehnologic de producere, validarea procesului tehnologic de producere, Dezvoltarea procesului tehnologic de producere.
- Elaborarea metodelor de analiză a principiilor active în formele farmaceutice şi validarea metodelor analitice a substanţei active si a produsului finit în colaborare cu laboratorul metodelor fizico-chimice de analiză
- Elaborarea dosarelor pentru produsele fabricate conform cerinţelor în vigoare nr. 739 din 23.07.12 în format CTD.
- Elaborarea instrucţiunilor pentru administrare, rezumatul caracteristicilor produsului şi inscripţionarea ambalajelor conform cerinţelor AMDM nr. 62 din 08.05.2012 "Cu privire la aprobarea cerinţelor privind structura instrucţiunii pentru administrare, etichetarea ambalajului primar şi secundar al medicamentelor de uz uman şi expertiza lor.
- Transmiterea machetelor si instrucţiunilor pentru administrare Departamentului
- Aprovizionare, preferabil in format CorelDRAW 13
- Verificarea instrucţiunilor pentru administrare şi machetele ambalajelor primare/secundare transmise la tipografie- abilitati de comunicare;
- Planificarea şi asigurarea activităţii departamentului;
- Ducerea evidenţei autorizării/reautorizării produselor medicamentoase, suplimentelor alimentare și/sau produselor cosmetice;
- Verificarea documentarului conform cerinţelor înaintate de AMDM a RM;
- Elaborarea documnetelor necesare pentru înregistrarea Suplimentelor alimentare, medicamentelor, produselor cosmetice;
- Capacitatea de a lucra în echipă;
- Responsabilitate.

Cerințe:
Calificare: studii superioare, preferabil tehnologia produselor chimice și medicinale;
Experienţa în muncă: min 3 ani;
Cunoaşterea limbilor: Româna, Engleza.

Compania oferă:
- Un salariu avantajos;
- Condiții bune de muncă;
- Acordarea pachetului social atractiv;
- Posibilitatea de a învăța și a te dezvolta pe plan profesional;

Persoanele interesate sunt rugate să ne contacteze la numarul 078884095 sau să transmită CV-ul la adresa electronică: office.farmaco@gmail.com cu menţiunea postului pentru care candidează.

Vor fi contactate doar persoanele selectate!

E-mail: office.farmaco@gmail.com
Telefon: 078884095

Alte anunțuri publicate de aceasta companie

Atașeaza CV-ul Creaza CV
Atașeaza CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide

CV-ul a fost expediat!

Închide
Intră in cont prin