Reprezentant Comercial (customer support) Balti

Compania  cu renume internațional   Î.M. ROMPETROL  MOLDOVA S.A.  - una din cele mai puternice companii din Estul Europei si un important jucator in regiunea Marii Negre si  Marii Mediterane, care  activează  în domeniul  petrolier  și  de gaze anunță  deschiderea poziției de:

Responsabilități principale:

  • Elaborează oferte şi răspunde la cereri de oferte;
  • Pregătește conturi spre plată;
  • Pregătește şi asigură executarea contractelor şi acordurilor comerciale;
  • Procesează comenzile de carduri (comandă nouă, înlocuire, anulare, reemitere PIN) şi urmăreşte comenzile pînă la instalarea lor pe carduri;
  • Procesează modificările de limită solicitate de clienţi în limita de credit acordată;
  • Oferă informaţii clienţilor şi forţei de vînzări cu privire la status-ul clienţilor din baza de date şi informaţiile aferente conturilor;
  • Gestionează carduri uitate/reţinute în staţii şi asigură retransmiterea sau anularea lor;
  • Urmareşte îndeplinirea obiectivelor individuale prin resursele de care dispune (financiare, materiale sau informaţionale) şi printr-o utilizare cît mai eficienta a acestora;
  • Participă, la solicitarea supervizorului, în proiecte sau activităţi intra şi interdepartamentale, cu caracter temporar, în funcţie de rolul şi competenţele sale, pentru a contribui la realizarea obiectivelor echipei;
  • Propune măsuri de optimizare a modalităților de lucru specifice postului;

Cerințele față de candidați:
Studii superioare
Experienta pe un post similar va constitui un avantaj
Limbi străine

  • rusa – nivel avansat
  • engleza – va constitui un avantaj

Operare calculator:

  • MS Word – nivel: avansat
  • MS Excel – nivel: mediu
  • MS Outlook – nivel: mediu

Abilitati:

  • Capacitate de comunicare, negociere;
  • Capacitatea de a influenta;
  • Abilitati de planificare si organizare;
  • Rezolvarea problemelor.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV in limba romana pe adresa hrmd@rompetrol.com   , cu indicarea în tema scrisorii a denumirii postului vacant.

Alte anunturi publicate de aceasta companie