PR manager

Liderul național în domeniul prestării serviciilor juridice de perfectare a actelor românești "Justconsult" S.R.L, angajează persoane talentate pentru următoarele poziții:

PR manager

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul PR, Marketing, Filologie, Jurnalism, Științe ale Comunicării și Relații cu Publicul
  • Cunoașterea limbii române
  • Cunoașterea de bază în domeniul de publicitate și marketing
  • Cunoașterea tipurilor de influenceri (bloggeri, experți social-media)
  • Experiență în domeniu similar constituie un avantaj

Responsabilități:

  • Concepte scenarii pentru companii de publicitate (în care sunt implicați influencerii) la nivel textual și vizual. Conlucrează activ cu copywriterul la necesitate
  • Elaborează strategia de creștere a gradului de recunoaștere a brandului pe piață prin lucru cu influencerii pe baza strategiei, elaborează planul de acțiuni
  • Implementează strategia de comunicare în mass media a companiei
  • Organizează evenimentele interne și externe ale companiei
  • Desfășoară activități de promovare a companiei
  • Asigură elaborarea articolelor și publicitatea lor în mass media
  • Elaborează comunicate de presă
  • Alte sarcini conform fișa postului sau sarcini de la superiorul direct

Oferim:

  • Salariu în creștere în dependență de competențele deținute și rezultatul adus companiei
  • Posibilități de creștere în carieră pe filiera de marketing sau management corporativ
  • Pachet social
  • Bonus de performanță
  • Un mediu de lucru activ: Colectiv tânăr, prietenos și profesionist
  • Locul de muncă: mun. Chișinău, str. Ismail 81/1, Sectorul Centru

E-mail: hr@justconsult.md
Telefon: 061137060

Alte anunturi publicate de aceasta companie