Pedagog pentru perioadă determinată, în cadrul Centrului de plasament pentru copii separați de părinți Ruseștii Noi din sat. Ruseștii Noi, r-nul Ialoveni

- este o asociație umanitară și non-profit;

                  - activează în Austria, Germania, Romania și Bulgaria;

             - prezentă în Republica Moldova din 2004;

        - își desfășoară activitatea pe tot teritoriul Republicii Moldova;

              - este avocatul săracilor și al orfanilor;

                              - îngrijește anual de cca 4450 de beneficiari unici din familii social-vulnerabile.

Căutăm Pedagog pentru perioadă determinată, în cadrul Centrului de plasament pentru copii separați de părinți Ruseștii Noi din sat. Ruseștii Noi, r-nul Ialoveni, pentru suplinirea postului vacant.

A.O. ’’Concordia. Proiecte Sociale’’, descoperă zi de zi oameni profesioniști, care activează împreună pentru a realiza obiectivele propuse, prin stimularea creșterii spiritului de echipă.

Responsabilități:
• Asigură supravegherea copiilor;
• Participă activ la procesul de educare al copiilor;
• Este responsabil/-ă de viața și sănătatea copiilor;
• Participă la organizarea serbărilor și la alte activități cu caracter festiv;
• Asistă și îndrumă copiii la efectuarea temelor școlare;
• Participă activ la procesul de educare a copiilor în scopul integrării sociale a acestora;
• Efectuează evaluarea permanentă a calității și impactului activității desfășurate.

Așteptări faţă de candidaţi:
• Studii superioare în domeniul pedagogie și/sau psihologie;
• Experienţă de lucru cu copiii - min. 2 ani;
• Cunoaşterea limbilor română şi rusă;
• Empatie și afecțiune față de copii, capacitate de interacțiune și comunicare;
• Abilități de mediere a conflictelor, perseverență, energie, stăpînire pe sine.

Oferim:
• Pachet social;
• Bonus anual;
• Participări la trening-uri și conferințe specializate;
• Seminare de integrare a colegilor noi, pentru ca perioada de acomodare să fie mai eficientă și desigur mai       plăcută;
• Dacă ești tânăr specialist și nu ai o experiență - ai un mentor dedicat care te va ajuta să te integrezi,  prin     diverse trening-uri și suport;
• Program de muncă stabil, cu pauza de masă;
• Experiență în proiecte internaționale;
• Team building-uri/ evenimente de relaxare oferite de către organizație;
• Zi liberă de ziua ta, cu menținerea salariului – pentru a fi mai aproape de cei dragi;
• Plus 2 zile de concediu anual la fiecare 3 ani lucrați în organizație;
• Birou confortabil și dotat cu birotică;
• Normă de muncă – 100 %.

Locul de muncă: Centrul de plasament pentru copii separați de părinți Ruseștii Noi din sat. Ruseștii Noi, r-nul Ialoveni.
A .O. "Concordia. Proiecte. Sociale", este o organizație care protejează copiii / beneficiarii de orice abuz asupra acestora și are aprobată o Politică pentru Protecția Copilului și Codul de Conduită care se respectă în totalitate de către angajați.

Se prelungește termenul de aplicare a CV-urilor pînă la data de 30.11.2021;
Rugăm să transmiteți CV-ul D-stră și scrisoarea de intenție, pînă la data de 30.11.2021, indicînd POZITIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova@concordia.md
Telefon: 0 22 23 55 81.
Sediul A.O. ”Concordia.Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, or. Chișinău.

E-mail:  hr.moldova@concordia.md
Telefon: 0 22 23 55 81

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide