Ofiţer Conformitate, Secţia Conformitate, Departamentul Conformitate și Securitate Bancară

Mobiasbanca – OTP Group S.A. anunţă concurs pentru postul de:

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi de bază:

  • Analizarea produselor băncii în privinţa conformării acestora cu cerinţele legislaţiei şi normelor interne ale Băncii;
  • Verificarea respectării normelor deontologice şi conflicte de interese de către angajaţii Băncii;
  • Efectuarea evaluării riscurilor din domeniile conformităţii şi riscului reputaţional, identificarea neajunsurilor în sistemul de control intern şi înaintarea planuri de acţiuni pentru remedierea acestora dacă va fi cazul;
  • Participarea la investigarea cazurilor de nerespectare a Codului de Etică;
  • Sensibilizarea personalului implicat în activitatea de conformitate;
  • Participarea în cadrul procesului de analiza riscurilor și aprobarea produselor noi și serviciilor externalizate;
  • Analiza anomaliilor depistate, identifică riscurile potenţiale şi propune măsuri preventive;
  • Elaborarea documentelor normative interne în domeniile de conformitate, deontologie, riscul reputaţional, analiza prin prisma domeniilor gestionate și avizarea documentelor normative interne elaborate de alte subdiviziuni ale Băncii, ş.a.

Cerinţe faţa de candidaţi:

  • Studii superioare cu profil juridic sau economic;
  • Experienţă în sistemul bancar minim 2 ani (preverabil în domeniul controlului intern/risc, operaţional, legalitate, audit);
  • Cunoaşterea legislaţiei şi a reglamentărilor în domeniul conformităţii/eticii, protecției datelor cu caracter personal, activităţii bancare;
  • Cunoştinţe informatice: OS Windows, MS Office;
  • Orientare spre client şi orientare spre rezultat, lucru în echipă

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: recrutare@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 337

E-mail: recrutare@mobiasbanca.md
Telefon: 022 812 337

Alte anunturi publicate de aceasta companie

Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin