Mobile UI/UX Designer

ABOUT COMPANY:

Universoft was founded in 2008 and has been a growing company ever-since. Our mission is transforming businesses by producing cutting-edge digital products for our clients. We specialize in native, mobile and web applications development, as well as developing strong and scalable back-end systems to support the projects.

Căutăm un UI/UX Designer mobil cu experiență care să se alăture echipei noastre multidisciplinare. Veți lucra cu un grup incredibil de talentat de manageri de produse, specialiști în marketing și developeri.

Tipul poziției: normă întreagă

Cerințe:
- În primul rând - Creativitate!
- Experiență în designul interfeței de utilizator mobile
- Ar fi de dorit un portofoliu cu exemple de lucrări care să demonstreze soluții de proiectare centrate pe utilizator
- Competență cu Sketch
- Competență cu produsele Adobe CS
- Competență cu modele de design a interfeței utilizator pentru mobil
- Cunoștințe în iOS și / sau Android platforme mobile și tablete.
- Ne așteptăm ca candidatul nostru să învețe rapid, să ia inițiativa de a afla mai multe folosind resurse de internet și colaborând cu echipa

Responsabilități:
- Crearea cele mai bună experiență de utilizare posibilă a produselor noastre digitale, inclusiv platforme web și mobile
- Lucrarea la idei de marketing, colaborând cu echipa noastră de marketing
- Lucrarea cu manageri de produse, autori de conținut, developerii în explorări de proiectare și definiții ale caracteristicilor produsului pentru a planifica și executa activități de proiectare pe tot parcursul ciclului de viață al dezvoltării software-ului
- Capacitatea de a asimila rapid idei complexe și de a propune soluții de design elegante
- Dezvoltarea soluțiilor de proiectare a interacțiunilor, inclusiv crearea de wireframe, prototipuri după cum este necesar pentru testarea utilizatorilor și dezvoltarea produselor
- Cercetarea nevoilor utilizatorilor folosind anchete contextuale, teste de utilizare, focus grupuri, analize web și evaluări ale concurenților

Veți avea șansa să:
- Faceți parte din proiectele scalabile care deservesc milioane de utilizatori!
- Aflați cum să modelați și să lucrați la cerințele complexe ale mecanicii aplicațiilor mobile
- Faceți parte din procesul de dezvoltare care este mână în mână cu activitățile de cercetare și dezvoltare
- Experimentați modul în care tehnologia poate fi utilizată în scopuri profesionale
- Fiți membru al unei echipe de dezvoltare dinamică și a unui proces de dezvoltare agil
- Urmăriți cele mai noi tendințe tehnologice în dezvoltarea aplicațiilor mobile

Beneficii:
- Salariu foarte competitiv, revizuit în timp util sau cu privire la realizările personale
- Pachet social complet
- Angajare cu normă întreagă

Vă rugăm să trimiteți CV-ul cu link-ul PORTOFOLIU (Behance, Dribble etc.) sau fișier în format pdf la: info@universoft.tech
Vă rugăm să indicați în subiectul poziția pentru care candidați.

Alte anunturi publicate de aceasta companie