Marketing Analyst

Responsabilități:
-Urmăriți și prognozați tendințele în vânzări și marketing și analizați în detaliu datele colectate, pentru a oferi conducerii rapoarte și rezultate amănunțite;
-Colectați și analizați date privind preferințele clienților, datele demografice, obiceiurile de cumpărare și nevoile, pentru a identifica mai bine potențialul pieței și factorii care influențează cererea produsului;
-Măsurați eficacitatea strategiilor de publicitate, marketing și comunicare;
-Propuneți recomandări cu privire la produse și/sau servicii, distribuția și prețurile acestora.

Profil candidat:
-Experiență minimă de 2 ani, preferabil în analiză/ cercetare marketing;
-Diplomă de licențiat în una dintre următoarele discipline: marketing, antropologie, comunicare,matematică, sociologie, științe politice;
-Cunostințe de modelare statistică – avantaj;
-Capacitate de analiză și sinteză, asimilare rapidă a informațiilor complexe;
-Înteres în forme sociale de comportament;
-Orientarea spre rezultate;
-Simțul responsabilității, bun observator;
-Capacitate de organizare și prioritizare;
-Capacitate de lucru în echipă.

Beneficii Oferite:
-Posibilitate de a construi o carieră pe termen lung, în cadrul unei companii stabile și de încredere;
-Salariu motivant;
-Munca într-un echipă tînără şi ambiţioasă;
-Reducere de angajat la produsele comercializate de companie.

Dacă ești interesat, trimite CV-ul la adresa de email : hr@darwin.md  , indicând în subiect postul vacant.
De ce Darwin? Vezi aici: https://darwin.md/talente

hr@darwin.md

Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin