anunta concurs pentru ocuparea postului:

Manager Relaţii cu Clienţii IMM Centru Regional Nord/ Sud/ Chişinău

Vei beneficia de:
⦁ Program individual de formare profesională şi dezvoltare a carierei
⦁ Salariu atractiv + bonus de performanță
⦁ Mediu de lucru dinamic şi inovativ
⦁ Oficiul chiar în centrul oraşului
⦁ Colegi cu spirit de echipă şi proactivi

Vei avea următoarele responsabilităţi:
⦁ Promovarea și vânzarea produselor și serviciilor bancare, în special a produselor de creditare
⦁ Atragerea clienților noi ÎMM şi menținerea relațiilor cu clienţii existenţi ÎMM
⦁ Examinarea cererilor de solicitare a produselor expuse şi care nu sunt expuse riscului de credit, inclusiv perfectarea şi prezentarea spre examinare/aprobare a materialelor aferente dosarului clientului
⦁ Verificarea corespunderii condițiilor contractuale cu deciziile/ hotărârile  privind încheierea tranzacțiilor
⦁ Analiza financiară şi estimarea tranzacţiilor purtătoare de riscuri pentru clienţii ÎMM cu formularea propunerilor aferente pentru alte subdiviziuni şi organe ale băncii
⦁ Perfectarea, elaborarea şi actualizarea rapoartelor şi notelor informative interne şi externe ale Băncii în limita atribuţiilor Centrului Regional
⦁ Perfectarea contractelor de credit şi de gaj aferente facilităţilor de credit ÎMM şi modificărilor la acestea în conformitate cu hotărîrile aprobate de către organele competente
⦁ Monitorizarea creditelor acordate clienţilor ÎMM pe întreaga perioadă de derulare.

Eşti candidatul potrivit dacă ai:
⦁ Studii universitare în domeniul economic
⦁ Experienţă în domeniul bancar de cel puţin 1 an
⦁ Abilități de vânzare şi negociere
⦁ Abilităţi de comunicare şi lucru în echipă
⦁ Competenţe de analiză a situaţiei economico-financiare a întreprinderilor
⦁ Cunoaşterea actelor normative ce reglementează activitatea bancară
⦁ Cunoaşterea limbii române şi ruse
⦁ Cunoaşterea calculatorului la nivel de utilizator
⦁ Permis de conducere categoria B cu experienţă de şofat (avantaj)
⦁ Onestitate, responsabilitate, sociabilitate, sârguință.

Trimite CV-ul şi scrisoarea de intenţie:
⦁ e-mail: ⦁ recrutare@micb.md
⦁ contactează-ne la tel. 022576935 sau 079484979

E-mail: recrutare@micb.md
Telefon: 022576935, 079484979

Inainte

Alte anunturi publicate de aceasta companie